Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

15.12.2019

  • İMSAK 06:18
  • GÜNEŞ 07:46
  • ÖĞLE 12:44
  • İKİNDİ 15:10
  • AKŞAM 17:31
  • YATSI 18:54

Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgeleri ile İlgili Asılsız Habe...

Aksaray'da,TOKİ sosyal konutlarına rekor başvuru bekleniyor

Seyir halindeki TIR alev alev yandı

TOKİ Aksaray konutları başvuru yeri ve şartları açıklandı

Aksaray'da Balık Satış Yerleri Denetlendi

Saratlı'da yeni açılan lise kütüphanesine ilk kitap bağışı Yeşil D...

Emniyet Müdürü Kolcu,özel çocuklarla'Yerli Malı Haftası'nı kutladı

Başkan Dinçer 'Uluslararası Yerel Yönetimlerde 6.Kadın Şurası'na k...

Başkan Altınsoy'dan “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü”mesajı

AK Parti İl Teşkilatından Güzelyurt'a Çıkarma

Aksaray Milletvekili Erel,polislerin yaşadığı sıkıntıları meclise ...

Başkan Altınsoy '18 yıllık iktidarımızda engellilerimize büyük öne...

AK parti‘Daraltılmış Merkez İlçe Danışma Meclisi’toplandı

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı Yapıldı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Rahim öğretmen,21 yılda 40 bin ağaçlık iki orman oluşturdu

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Deri Mont Boyama

Ayakkabı Modelleri Bayan

Akçakent köyünün içme suyu sorunu çözüme kavuştu

"Mutluluk Birlikte Güzel"projesi kapsamında özel insanlara ziyaret

İlçelerde meslek edindirme kursları başlıyor

SULTANHANI HÜKÜMET KONAĞI YAPIMINA BAŞLANILDI

YEŞİM PEKMEZ ORTAKÖY´DE ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

Aksaray'lı Şehit Emniyet Müdürü Ali ER'in isminin verildiği yerleşke güven veriyor

Aksaray'lı Şehit,yiğit Emniyet Müdürü Ali ER'in adı verilen Ankara Sincan'daki özel harekat yerleşkesini gazeteci Abdulkadir Ay ziyaret etti.

Ankara Özel Harekat Şube Müdürlüğü Şehit Ali Er Grup Amirliği'nin duvarlarında,şehidimizin boy boy posterlerinin yaşatıldığı mekanda görev yapan Özel Harekatçı  yiğitler kendisini  tanımasalarda hakkında duydukları ile hayranlık duyarak,daima Şehit Ali ER'in izindeyiz diyorlar.

Şube müdürlüğü makam masasında "Ali Er" isminin yazması Ankara özel harekat Müdürü olan Mehmet Özdemir in önce vatan ruhuyla hareket eden biz varız şuurunu yansıtması asaletlerini yansıtıyor.

Ali Er Polis Özel Harekatın İlk Şehit Emniyet Müdürü...

Özel harekatın kurucularındandır. 14 temmuz 1992 'de Van Başkale Güzeldere geçidinde kendisine kurulan alçak pusuda şehit olmasaydı,bugün büyük ihtimalle özel harekat daire başkanı olacaktı.

Hakkari polis özel harekat şube müdürü olarak görev yapıyordu. 14 temmuz 1992'de Ankara'dan Van'a uçakla dönüşünde , kendisini Ferit Melen Havaalanında özel harekatçı `Abdülkadir Sadıkoğlu` ve özel harekatçı İbrahim Kaplan sivil karşıladı. 3'ü birlikte sivil araçla, sivil kıyafetlerle fakat tüfek ve teçhizatları yanlarında olduğu halde Van'dan Hakkari'ye doğru yola çıktılar. saat 18:30 sularında başkale ilçesi dahilinde bulunan güzeldere geçidinin 2730 metrelik zirvesinden aşağıya doğru, 32 virajlar ismiyle maruf yolda ilerlemeye başladılar. Bu yol son derece keskin virajlı, sağ ve sol tarafı dik ve yüksek kayalık olan  bir yoldur. Bu yolun bitimine yakın bir yerde olan ve eski bir kömür ve taş ocağının da bulunduğu mevkide, PKK lı teröristlerce  pusuya düşürülürler. Yolun teröristler tarafından kesildiğini gören ve aracı süren İbrahim Kaplan gaz kesmeden barikatı aşar ancak sayıları 30 civarında olan teröristlerin yoğun ateşi altındayken, araca bir de roket isabet eder. Araç yoldan çıkınca emniyet müdürü Ali Er ve yanındaki 2 yoldaşı, yaralanmalarına rağmen derhal aracı terkedip çatışmaya girerler. sonuna kadar savaşırlar. Çatışmada birden fazla teröristi etkisiz hale getirirler.Mühimmatlarının bitmesine yakın, 1959 kırşehir doğumlu olan İbrahim Kaplan atılan el bombasıyla şehit düşer. ali er ve 1964 rize doğumlu abdülkadir sadıkoğlu aldıkları kurşun yaraları nedeniyle şehit düşerler.

Bu 3 özel timcinin verdiği mücadele, asla teslim olmayışları ve son ana kadar teröristlerle çatışmaları herkese şiar olur. Ertesi gün yani 15 temmuz'da cenazeler önce Hakkari'ye getirilir, sonra Van'da düzenlenen törenin ardından, 16 temmuz 1992'de memleketlerinde toprağa verilirler. Yaşananlar 16 temmuz tarihli gazetelerde doğru dürüst haber bile olmaz. Milliyet gazetesinin 16 temmuz 1992 tarihli sayısının 17.sayfasında sadece bir paragraf olarak anlatılır. sonrasında şehit düşenlerin kimlikleri ve verdikleri savaşın detayları ortaya çıkınca, günlerce haber olur. vaziyeti idrak eden dönemin siyasileri şehit yakınlarına sahip çıkar.

Yıllar sonra, 11 ocak 2019'da ankara sincan’da açılan özel harekat grup amirliğine şehit emniyet müdürü Ali Er'in adı verilir.

Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com