Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

15.12.2019

  • İMSAK 06:18
  • GÜNEŞ 07:46
  • ÖĞLE 12:44
  • İKİNDİ 15:10
  • AKŞAM 17:31
  • YATSI 18:54

Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgeleri ile İlgili Asılsız Habe...

Aksaray'da,TOKİ sosyal konutlarına rekor başvuru bekleniyor

Seyir halindeki TIR alev alev yandı

TOKİ Aksaray konutları başvuru yeri ve şartları açıklandı

Aksaray'da Balık Satış Yerleri Denetlendi

Saratlı'da yeni açılan lise kütüphanesine ilk kitap bağışı Yeşil D...

Emniyet Müdürü Kolcu,özel çocuklarla'Yerli Malı Haftası'nı kutladı

Başkan Dinçer 'Uluslararası Yerel Yönetimlerde 6.Kadın Şurası'na k...

Başkan Altınsoy'dan “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü”mesajı

AK Parti İl Teşkilatından Güzelyurt'a Çıkarma

Aksaray Milletvekili Erel,polislerin yaşadığı sıkıntıları meclise ...

Başkan Altınsoy '18 yıllık iktidarımızda engellilerimize büyük öne...

AK parti‘Daraltılmış Merkez İlçe Danışma Meclisi’toplandı

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı Yapıldı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Rahim öğretmen,21 yılda 40 bin ağaçlık iki orman oluşturdu

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Deri Mont Boyama

Ayakkabı Modelleri Bayan

Akçakent köyünün içme suyu sorunu çözüme kavuştu

"Mutluluk Birlikte Güzel"projesi kapsamında özel insanlara ziyaret

İlçelerde meslek edindirme kursları başlıyor

SULTANHANI HÜKÜMET KONAĞI YAPIMINA BAŞLANILDI

YEŞİM PEKMEZ ORTAKÖY´DE ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

İnşaatı yarım kalan Sultanhanı ilçe hastanesi kaderine mi terk edildi

aksarayhaber68 | aksaray haberleri | aksaray haber | aksaray son dakika haberleri

İNŞAATI YARIM KALAN SULTANHANI İLÇE HASTANESİ KADERİNE Mİ TERK EDİLDİ
 
Sultanhanı ilçesinde Yapılması pilanlanan ve yerinin uzun süre tartışıldığı Geçtiğimiz yıl ise Yapımına başlanan ilçe hastanesine aylardır bir çivi dahi çakılmaması ilçe Halkının büyük tepkisine neden oluyor.
 
/resimler/2019-9/2/0924328444355.jpg
 
 İlk olarak 2013 yılında Kasaba iken Merkez Nüfusunun 10 bini aştığı halde Mesai saatleri dışında Halkın bir iğne dahi yaptırtamaması ile gündeme gelen ve Dönemin Aksaray Valisi Selami Altınok Tarafından yapılan açıklama ile Sultanhanına Entegre Devlet Hastanesi yapılacağı söylenmişti. Bu açıklamanın üzerinden 8 yıla yakın zaman geçti, Valiler Geldi Geçti, Sultanhanı ilçe oldu fakat Sağlık alanında ilçede Geceleri Nöbet tutan Aile hekimleri dışında Fazla bir gelişme yaşanmadı.
 
 
Sultanhanı´nın İlçe olmasının ardından Geçtiğimiz yıl başlanan 10 Yataklı İlçe Devlet hastanesi, İlçe Sağlık müdürlüğü, 6 Hekimlik Aile sağlığı merkezi ve 112 Acil istasyonunun da içerisinde bulunan hastane inşaatına iddialara göre ödenek yetersizliği nedeniyle aylardır bir çivi bile çakılmadı. Özellikle sağlık gibi çok önemli bir konuda Ak Parti Hükümeti tarafından ilçe hastanesine ödenek çıkartılmaması veya yetkililerce çıkartılamaması ilçe halkı tarafından büyük tepkiye neden oluyor.
 
Aksaray il sağlık Müdürlüğü tarafından Geçtiğimiz Şubat ayında Haber merkezlerine servis edilen basın bildirisinde ?Aksaray Sultanhanı ilçemize yapılmakta olan 10 Yataklı Entegre Hastanesi, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu  inşaatı tamamlanmak üzere olup, 1.05,78m²  bina oturum alanına sahip ve  toplam inşaat alanı 3143,03m² üzerinde yapılmaktadır. Sultanhanı ve çevresindeki bölgeye sağlık hizmeti sunacak olan sağlık tesisimiz 2019 yılı içerisinde hizmete girmesi planlanmaktadır.? Denilmişti fakat Yıl sonuna yaklaşılmasına rağmen Hastane inşatının İskeleti hariç ortada bir çalışma görünmüyor.
 
  
Konuya ilişkin görüşlerini açıklayan vatandaşlar ise ?Sultanhanı Devlet Hastanesi inşaatı Kaderine mi terk edildi?? Diye soruyorlar. Vatandaşlar ?Sultanhanı Konumu itibariyle Özellikle Türkiye´yi Doğudan Batıya Bağlayan en önemli geçiş güzergahlarından birtanesi, Konya-Aksaray yolundan günde binlerce araç geçmekte, ve Neredeyse her gün bir trafik kazası yaşanmakta. Yeri geliyor Kazalara İlçede 1 Tane Ambulans olduğu için vaktinde yetişilemiyor. Buna keza Sultanhanı ilçe Merkezi nüfusumuz Aksaray´da birçok ilçeden fazla,  İlçemizde en önemli hizmet olarak Sağlık hizmeti olması gerekirken Maalesef İlçe Halkı Sağlık ocağına Mahkum edilmiş durumda, Paran varsa Çevre il ilçelere gidebilirsin Ya Yoksa?. Yıllardır Yapıldı Yapılacak denen Hastanemiz Aylardır Yarım şekilde Kaderine terk edilmiş durumda, Yerel seçimler sonrası bir çivi dahi çakılmadı. Neden bukadar önemli bir konuda Yetkililer bir çalışma yapmıyor? Bizlerin sağlığı önemli değil mi, Ak Parti Milletvekilleri, İl başkanı, Belediye başkanı Sultanhanı´nın bu çok önemli ihtiyacı için biran önce girişimlerde bulunarak Hastane inşaatı biran önce tamamlanmalıdır ve Gerekli personel,  ekipman ile Sağlık hizmeti sunmalıdır. Sağlık Konusu ertelenecek, geciktirilecek bir hizmet değil dir!. Ayrıca Muhalefet Milletvekilleri ve İlçemizdeki Bütün siyasilerimizi bu konu üzerinde yoğunlaşmasını beklemekteyiz? Dediler.
Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com