Hastane acili karşısına yeni çıkış yolu yapıldı

Aksaray'da çocuklar için trafik eğitim parkı yapılıyor

Amatör denizci belgeleri sahiplerini buldu

Orta Anadolu Gazeteciler Cemiyetinden Emniyet Müdürüne Ziyaret

Işıl Mantı engelli dernekleri yöneticileri ve ailelerle biraraya g...

Şehir içi trafikte sorun çözülecek

Öğrencilere mobil TIR ile trafik eğitimi verildi

Başkan Altınsoy 'yerli ve milli üretime 5 milyon TL destek hayırl...

Milletvekili Ramazan Kaşlı Macaristan'a gidiyor

AK Parti Aksaray Teşkilatı Kongreye Hazırlanıyor

Genç Sigortacılar Platformu Başkanı ve Üyeleri de ATO Sigortacılık...

Engelli Çiçeklerimiz Kahvaltı´da Buluştu

AK Parti Grup Başkanvekilleri belli oldu

AK PARTİ GÜZELYURT 6.OLAĞAN İLÇE KONGRESİ YAPILDI

Rahim öğretmen,21 yılda 40 bin ağaçlık iki orman oluşturdu

Engelli gence akülü araba alarak sevindirdiler

Tarsus Gazeteciler Cemiyetinden Aksaray’da Ziyaret

Şehit Ayhan Demirel´in İsmi Kütüphane´de Yaşatılacak

Aksaray İŞKUR´dan Engelli Vatandaşlar İçin Seferberlik

Kış önlemleri ve karla mücadele toplantısı yapıldı

Engelli Gazetecimiz Muhammet Tekin ?Yılın Gazetecisi Ödülüne? layı...

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Deri Mont Boyama

Ayakkabı Modelleri Bayan

SULTANHANI HÜKÜMET KONAĞI YAPIMINA BAŞLANILDI

YEŞİM PEKMEZ ORTAKÖY´DE ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

Tıp öğrencilerinin Aksaray´a gelebilmesi için hazırlıklar hızlandı

aksarayhaber68 | aksaray haberleri | aksaray haber | aksaray son dakika haberleri

TIP ÖĞRENCİLERİNİN AKSARAY´A GELEBİLMESİ İÇİN HAZIRLIKLAR HIZLANDI 

 

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Tıp Fakültesi öğrencilerinin mümkün olan en kısa sürede Aksaray´a gelerek eğitim-öğretimlerine devam edebilmeleri için tüm imkânları en üst noktada değerlendirme gayretinde olduklarını söyledi. 

/resimler/2019-10/19/1501367549051.jpg

- YÖK Başkanvekili Hazırlıkları Yerinde İnceledi - 

 

YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Safa Kapıcıoğlu, ihtisaslaşma ve Tıp Fakültesi başta olmak üzere kampüste süren bazı çalışmalarla fiziki yatırımları yerinde müşahede etmek ve yükseköğretim sistemindeki değişimler hususunda akademisyenlerle istişarelerde bulunmak üzere ASÜ´ye geldi. Üniversitede son 4,5 yıl içinde yaşanan değişimler, tamamlanan ve süren yatırımlar, akademik ve fiziki durum hakkında bilgiler veren Rektör Prof. Şahin, kaynakları en verimli şekilde kullanmak suretiyle Aksaray´a ve ülkeye hizmet üretmenin gayretinde olduklarını ifade etti. Sağlık alanına dair yatırımları -toplumsal karşılığı yüksek olması münasebetiyle- öncelediklerini, bu kapsamda Tıp Fakültesi´nin tüm eksiklerini en hızlı şekilde tamamlamaya çalıştıklarını vurgulayan ASÜ Rektörü, ?Öğrencilerin Aksaray´a mümkün olan en kısa sürede gelebilmesi için asgari fiziki şartları sağlamaya çalışıyoruz. Merkezi Dersliklerin de bulunduğu binada Tıp Fakültesi Dekanlığımız aktif şekilde faaliyette. Biz, bu binanın bazı bölümlerini eğitim için düzenliyoruz. Derslikler, laboratuvarlar, amfi ve Tıp Fakültesi için ihtiyaç duyulan diğer donatılar kısa süre içinde uygun hale getirilebilir? dedi. YÖK Başkanvekili, binayı ve projeleri yerinde inceledi ve kısa sürede eksiklerin toparlanabileceğini belirtti. Heyet daha sonra, Tıp Fakültesi için de büyük önem arz eden Merkezi Laboratuvarları gezdi. Rektör Şahin, bu binada da Tıp´a uygun bazı laboratuvar düzenlemelerinin rahatlıkla yapılabileceğinden söz ederek, planlamalar hakkında bilgiler aktardı. Fakülteye dair kampüste yapılan çalışmaların ardından Eğitim-Araştırma Hastanesi´nde de bir inceleme gerçekleştirildi. Burada Başhekim ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Özkan, genel hatlarıyla hastanenin işleyişine ve imkânlarına dair bilgiler verdi. 

/resimler/2019-10/19/1502041612073.jpg

- Öğrenci Sayımız Bazı Ülkelerin Nüfusundan Fazla - 

 

YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Safa Kapıcıoğlu, Tıp Fakültesi´ne ilişkin incelemelerinin ardından akademisyenlerle bir araya geldi. ?Yükseköğretim Sistemimizdeki Yapısal Gelişmeler-Projeler? başlıklı bir sunum yapan Prof. Kapıcıoğlu, Türkiye´de 207 üniversitedeki öğrenci sayısının sekiz milyon civarında olduğunu, öğretim üyesi sayısının 80 bini aştığını ve öğretim elemanı sayısının ise 170 bine yaklaştığını belirtti. Türkiye´nin, öğrenci sayısı bakımından Avrupa Yükseköğretim Alanında önde gelen ülkeler arasında olduğuna dikkat çeken Kapıcıoğlu, ?Öğrenci sayımız bazı ülkelerin nüfusundan fazla? dedi. YÖK´ün dört ana projeye önem verdiğini söyleyen ve bunların başında ihtisaslaşmanın geldiğini de anlatan YÖK Başkanvekili, ?İhtisaslaşma konusundaki yasal düzenlemeler tamamlanarak devam ediyor. Şu anda 10 ihtisas üniversitemiz var. ASÜ, ikinci grupta, spor ve sağlık temasıyla ihtisaslaşmaya dâhil oldu. Misyon farklılaşması kapsamında bu yıl beş üniversite daha belirlenecek? dedi. Prof. Kapıcıoğlu, idari ve mali açıdan bağımsız bir Yükseköğretim Kalite Kurulunun oluşması, hedef odaklı uluslararasılaşma ve doktora derecesine sahip insan kaynağının artması başlıklarının da önem verdikleri diğer projeler olduğunu söyleyerek, bu alanlara ilişkin yapılanları paylaştı.  

/resimler/2019-10/19/1502348175142.jpg

Toplantı sonunda Sağlık Bilimleri Fakültesi´nde bir derse katılan ve öğrencilerle buluşan YÖK Başkanvekili Prof. Kapıcıoğlu, daha sonra kütüphaneyi gezdi, burada ders çalışan öğrencilerle hasbihal etti ve bisiklet sahasında Rektör Şahin´le mini bir gezi yaptı. 

Haber Kaynak : Haber Merkezi