Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

12.12.2019

  • İMSAK 06:16
  • GÜNEŞ 07:44
  • ÖĞLE 12:42
  • İKİNDİ 15:10
  • AKŞAM 17:30
  • YATSI 18:53

Pancar üretiminde Türkiye 3.’sü Aksaray’ın pancar sorunları masaya...

Minik semazenler mest etti

Yeşil Doğa Derneği yönetim kurulu Vali Ali Mantı'yı ziyaret etti

Yerli Malı Haftasında Aksaray Tanıtım Günleri

Orta Anadolu Bölgesi Bitkisel Üretim Grup Toplantısı Gerçekleştiri...

Tarih uzatıldı! Emlak işletmelerine ek süre

Kanser hastalığına yakalandı,trafik kazası sonucu beyin travması g...

Başkan Dinçer 'Uluslararası Yerel Yönetimlerde 6.Kadın Şurası'na k...

Başkan Altınsoy'dan “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü”mesajı

AK Parti İl Teşkilatından Güzelyurt'a Çıkarma

Aksaray Milletvekili Erel,polislerin yaşadığı sıkıntıları meclise ...

Başkan Altınsoy '18 yıllık iktidarımızda engellilerimize büyük öne...

AK parti‘Daraltılmış Merkez İlçe Danışma Meclisi’toplandı

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı Yapıldı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Rahim öğretmen,21 yılda 40 bin ağaçlık iki orman oluşturdu

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Deri Mont Boyama

Ayakkabı Modelleri Bayan

Akçakent köyünün içme suyu sorunu çözüme kavuştu

"Mutluluk Birlikte Güzel"projesi kapsamında özel insanlara ziyaret

İlçelerde meslek edindirme kursları başlıyor

SULTANHANI HÜKÜMET KONAĞI YAPIMINA BAŞLANILDI

YEŞİM PEKMEZ ORTAKÖY´DE ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

Valilik ve Belediyeden Engelliler onuruna yemek

Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle engelliler onuruna akşam yemeği programı düzenlendi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla farkındalık oluşturmak amacıyla Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen yemeğe Vali Ali Mantı, eşi Işıl Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer, eşi Merve Dinçer, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İsrafil Aktürk, İl Müftüsü Cemalletin Bal, İl Milli Eğitim Müdürü H. Ömer Kartal, İşkur Müdür Mahmut Akkuş, Eğitim Bir Sen Başkanı Murat Günaydın, Engelliler Derneği Başkanı Bekir Kaya, Aksaray Belediyespor Tekerlekli Basketbol Takımı oyuncuları, engelliler platformu üyeleri, engelli dernekler temsilcileri, Sivil Toplum Örgüt temsilcileri,  özel çocuklar, engelli aileleri, Belediye Meclis Üyeleri ve davetliler katıldı.

Program öncesinde engellilerin ailelerini masalarında ziyaret eden Vali Ali Mantı ve Belediye Başkanı Evren Dinçer, davetlilerle ve özel çocuklarla yakından ilgiledi.  Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Hep beraber aynı toplumun birer parçayız, hayatı paylaşıyoruz. Engelleri birlikte aşıyoruz” diyerek belediyenin her zaman engellilerin yanında olduğunu belirtti.

Engelli ve özel çocuklar için düzenlenen gecede engellilerden oluşan müzik topluluğu en seçkin şarkıları bu güne özel okudular. Müzik dinletisinin yanında geceye özel şiirler okundu. Şarkılar söylendi. Özel çocuklar ve aileleri unutulmaz bir gece yaşadılar. Vali Ali Mantı, müzik topluluğu üyesi özel bir çocuğun bağlama ile şarkı okumasına eşlik etti.  Mikrofonu eline alıp türkü söyledi ve renkli görüntüler ortaya çıktı.   

Aksaray Engelli Dernekleri adına söz alan Engelliler Konfederasyonu ve Engelliler Dernek Başkanı Bekir Kaya, böyle bir gecenin düzenlemesinde emeği geçenlere teşekkür ederek başladığı konuşmasına “Aksaray’da çok güzel işler oluyor. Aksaray geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde engelli istihdamında zirveye çıktı. Burada herkesin emeği var. Bizleri unutmadığınızı gösterdiniz. Bizleri kimseden ayırmadınız. Tüm engelli dernekleri adına Valimiz Ali Mantı Bey ve Belediye Başkanımız Evren Dinçer Bey başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyerek sürdürdü.

  

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer ise konuşmasında “Dünya Engelliler günü nedeniyle bir araya geldik. Bizler devletin bir kurumları olarak belediye olarak her zaman engelli bireylerimizin yanındayız. Tekrar etmek istiyorum ki engellilerin sosyal hayatta beklentilerini, taleplerini karşılamak için bizler her zaman hazırız. Hükümetimizin engellilere yönelik birçok yatırım politikaları oldu. Çok güzel gelişmeler sağlandı. Engellilerin kamuda istihdam edilmesi, özel sektörde yer alması ve sosyal hayatta ile ilgili birçok hususta önemli gelişmeler oldu. Bizde belediye olarak engelli istihdamı konusunda ödül aldık. Ayrıca engelli istihdamını her zaman destekliyoruz” dedi.

Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezinin yeni yerine taşınacağını ifade eden Başkan Dinçer, önümüzdeki senelerde Engelli Koordinasyon Merkezinin müstakil bir binada hizmet vereceğini sözlerine ekledi.

Vali Ali Mantı ise konuşmasında birlik beraberlik vurgusu yaptı. Birliğin ve beraberliğin önünde hiçbir engelin olmadığını söyledi. Hayatta herkesin bir kaderini yaşadığını ifade eden Vali Ali Mantı, “Bu dünya imtihan dünyası. Kimi malı ile kimileri evlatları, kimileri fiziksel görünümü, ruhsal durumu, makamı, bulunduğu mevki ile imtihan olur. Önemli olan bu imtihanı sabır ve sükûnet içinde geçirmek. Önemli olan insan tabiatına uygun şekilde yaşamak. İnşallah bu hoşgörü şehrimizde ve ülkemizde başladı” dedi.


 

Son olarak İŞKUR tarafından dezavanjılı gruplara yönelik hibe desteği çek dağıtım töreni protokol üyeleri tarafından yapıldı. Program hatıra fotoğrafı ile son buldu.   

 

Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com