Bugün, 16 Nisan 2021 Cuma
Aksaray nöbetçi eczaneleri

2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı Değerlendirme ve Güvenlik Toplantısı

aksarayhaber68 | aksaray haberleri | aksaray haber | aksaray son dakika haberleri

Aksaray Valisi Ali Mantı başkanlığında, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 

/resimler/2019-8/27/1703444054530.jpg

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı huzur ve güven içinde geçmesi amacıyla okullarda alınan ve alınması gereken güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, Vali Ali Mantı başkanlığında Kütür Merkezi´nde gerçekleşti. İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü alınması gereken tedbirler hakkında detaylı bilgiler verdi.

 

/resimler/2019-8/27/1704187180676.jpg

Toplantıda Vali Ali Mantı, Okul servis araçlarının hem sürücülerinin hem de araçlarının denetimleri periyodik olarak yapılacak, okul önleri ve yakınlarında ilgisiz kişilerin bulunması engellenecek, okul kantinlerinde denetimler yapılarak öğrencilerimizin sağlıklı beslenmesi sağlanacağını söyledi.

Konuşmalarına devam eden Vali Ali Mantı ?Türkiye Cumhuriyeti büyük bir medeniyetin temsilcisidir. Bizim devletimiz binlerce yıllık bir geçmişi olan bir devlet. Tarihini bilmeyen devletler karanlıktadır. Bizim şanlı, adaletli tarihimiz iyi bilmemiz lazım. Tarihimizi çocuklarımıza anlatmalıyız. Devletimize, inanç değerlerimize ve kültürümüze sahip çıkan gelecekler yetiştirmeliyiz. İnsanlar duygu ve düşünceden ibarettir. İnsanın duygusu temiz olursa düşüncesi, insanlara davranışı temiz ve dürüst olur. Bu ülkede güzel düşünceli bireyler yetiştirmede hepimiz sorumluluğundadır.? dedi.
    Toplantıda söz alan kurum amirleri, muhtarlar ve okul aile birliği başkanları eğitim ve öğretim yılı içerisinde karşılaştıkları sorunları dile getirerek, gerekli önlemlerin alınması talebinde bulundu.

Toplantıya Aksaray Valisi Ali Mantı, Belediye Başkan Vekili Tayfun Çelik, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İl Jandarma Komutanı Fuat Anık, kurum müdürleri, okul müdürleri ve muhtarlar katıldı.