Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

04.04.2020

  • İMSAK 04:53
  • GÜNEŞ 06:17
  • ÖĞLE 12:52
  • İKİNDİ 16:27
  • AKŞAM 19:17
  • YATSI 20:35
Anahtar Kelimeler: EMITT Fuarında Aksaray Tanıtıldı

Aksaray’da polis ve bekçiler 20 yaş altı çocuk ve gençleri evlerin...

Aksaray'da vaka sayısı 5'e,Türkiye'de 20 bin 921'e ulaştı. İşte i...

Aksaray polisi yaşlı ve genç denetiminde

Başkan Kayan, “Yem sanayicisi devlet ve üreticiye darbe vuruyor”

Aksaray’da Kızılay herkesin tüm ihtiyacını karşılıyor 

Şehir Giriş/Çıkış Tedbirleri ve Yaş Sınırlaması

Başkan Koçak, “Köyünde kal, üretime devam et”

AK Parti İl Başkanları toplantısı telekonferans ile yapıldı

İl Başkanı Altınsoy:İşçi ve işverenlerimizin yanındayız

Başkan Altınsoy: Evde Kal Kitap Oku

AK Parti İl Başkanı Altınsoy 65 yaş üstü vatandaşları telefonla ar...

AK Parti İl Başkanı Altınsoy:Şehir hastanelerinin önemi ortaya çık...

Başkan Ertürk:Emekçi ve dar gelirlilerin yüzünü güldürecek ekonomi...

Milletvekili Erel:İhtiyaç sahibi insanlara gerekli yardımlar yapıl...

Doğalgaz Aksaray'da neden pahalı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir’de yapıl...

Meteoroloji’den Uyarı! Karla karışık yağmur ve kar geliyor…

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Başkan Belgemen:İhtiyaç Sahiplerine Yardım Yapacağız

Kağıthane Müftülüğünden Sultanhanı Müftülüğüne otomobil hibe edild...

Sultanhanı ilçesi uyuz hastalığı tehdidi altında

İl Özel İdaresi Köylerin Altyapı Problemlerini Çözmeye Devam Ediyo...

Ağaçören Kaymakamı Osman Acar Kurtini Köyünü Ziyaret Etti

Engelli Gazeteci Tekin'e Müge Anlı'dan Akülü Sandalye Hediyesi

Gülağaç’ta Güzel Şeyler Oluyor

2020 EMITT Fuarında Aksaray Tanıtıldı

İstanbul Beylikdüzü fuar alanında bu yıl 24.'si düzenlenen ''Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarında (EMITT) ilimizin tanıtımı yapıldı.

Dünyanın 4. büyük turizm fuarı olan ''Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı (EMITT)  Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri ERSOY’un katılımlarıyla İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.  Fuarın ilk gününde Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri ERSOY ilimiz standını ziyaret ederek, Kapadokya’nın en mühim şehirlerinden biri olan Aksaray ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. Aksaray Belediye Başkanı Evren DİNÇER, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY’ a hediye takdiminde bulundu.

Kapadokya Turizm Bölgesi içerisinde yer alan ilimiz Aksaray’da, EMITT 2020 Fuarı’nda yerini aldı. Fuara katılan kurum ve kuruluşlarımız ilimizde öne çıkan kültür ve turizm değerlerimizi tüm yönleri ile ziyaretçilere tanıttılar. Aksaray standında tanıtıcı yayınlar, görsel sunumların yanında, el sanatları, yöresel ürünlerimiz ve folklorik değerlerimiz sergilendi. Şehrimizle özdeşleşmiş tarihi ve manevi şahsiyetler, standımızı ziyaret eden misafirlere etkili bir şekilde anlatıldı. Aksaray Valiliği, Aksaray Belediyesi, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile ilimizde faaliyet gösteren acente ve turizm işletmeleri fuarda ilimizi en iyi şekilde temsil ettiler.

Fuarın açılışıyla beraber Aksaray standında misafirlerini ağırlayan Aksaray Belediye Başkanı Evren DİNÇER ve beraberindeki Aksaray heyeti ayrıca fuar alanında yer alan diğer illeri ve turizm kuruluşlarını da ziyaret ettiler. Bu yıl daha ziyade turizm sektörün de faaliyet gösteren profesyonellerin iştirak ettiği fuarda, ilimiz standını da çok sayıda turizmci ve acente temsilcisi ziyaret etti.  

Tasavvufun Kalbi Aksaray

Oluşturulan Aksaray standında tarihi ve manevi şahsiyetlerimize yer verilerek Aksaray'ın tasavvuf yönü öne çıkarılırken, ayrıca ilimizin Kapadokya unsuru değerlerine, köklü tarihi kimliğine yer verildi. Aksaray standına gelen ziyaretçilere Yunus Emre ve Somuncu Baba'ya ait öğüt ve şiirler dağıtılarak, Salihler Şehri Aksaray'a dikkat çekildi.

 

Yöresel Ürünlerimize Yoğun İlgi

İlimiz standı içerisinde yer alan yöresel ürünler bölümünde Aksaray'da üretilen ve yetiştirilen ürünlere rağbet oldukça fazlaydı. Yöresel ürünler bölümünde yer alan Aksaray Bulama Helvası, Aksaray Tahanlısı, Hasandağı Bal'ı, Eşmekaya Yoğurdu, Ağaçöeren Cevizi, Çerezlik Kabak ve Ayçiçeği ile Aksaray'daki fabrikalarımızda üretilen pişmaniye, peynir, sucuk, pastırma ve diğer et ve süt ürünlerine de ziyaretçiler hayran kaldılar.

 

“Bölge Tanıtımını En İyi Yapan İl” Ödülü Aksaray’a Verildi

Bu yıl 24.’sü düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’te “Bölge Tanıtımını En İyi Yapan İl” ödülü Aksaray’a layık görüldü.

TÜYAP fuarcılık yetkililerince gerçekleştirilen anket çalışmalarının neticesinde fuarın en iyileri belirlendi. Fuarın son gününde en iyilerin yer aldığı ödüller sahiplerine verildi. EMITT 2020 Destinasyonlar Dalında “Bölge Tanıtımını En İyi Yapan İl” ödülü, Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi’nin oldu. 

Doğan, yaptığı açıklamada bu yıl fuara geçmiş yıllara göre daha az ilin katıldığını,  Aksaray’ın ise bu fuara katılarak turizm değerlerini temsil eden 20-30 ilden biri olduğunu ifade etti.   Seksenin üzerinde ülkenin kültürel ve turistik değerlerinin tanıtıldığı, yaklaşık 100 bin katılımcının ziyaret ettiği böylesine büyük bir fuarda “Bölge Tanıtımını En İyi Yapan İl” ödülünü almanın gurur verici olduğunu ifade etti. Bu ve benzeri organizasyonlarla Aksaray’ın kültür ve turizm potansiyelinin ne denli güçlü olduğunun bir kez daha anlaşıldığını belirten Doğan, Aksaray'ın tanıtımı çalışmalarına destek veren herkese teşekkür ettiklerini ifade etti.

 

Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com