Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

30.03.2020

  • İMSAK 05:02
  • GÜNEŞ 06:25
  • ÖĞLE 12:53
  • İKİNDİ 16:25
  • AKŞAM 19:12
  • YATSI 20:30

Aksaray Valiliği:Market ve pazar yerlerine çocuklar alınmayacak

Aksaray'da otobüslerle kente gelen yolcular sağlık kontrolünden g...

Yaşlıların ve kronik hastalığı olanların ihtiyaçları karşılanıyor

Polis hem asayiş, hem de korona denetiminde

Aksaray'da sağlık çalışanlarına gençlerden destek

Aksaray'da sağlık çalışanlarına bir destekte Ayyıldız Mobilya'dan

Aksaray’da hastaneye gelen her vatandaş kontrolden geçiriliyor

İl Başkanı Altınsoy:İşçi ve işverenlerimizin yanındayız

Başkan Altınsoy: Evde Kal Kitap Oku

AK Parti İl Başkanı Altınsoy 65 yaş üstü vatandaşları telefonla ar...

AK Parti İl Başkanı Altınsoy:Şehir hastanelerinin önemi ortaya çık...

Başkan Ertürk:Emekçi ve dar gelirlilerin yüzünü güldürecek ekonomi...

Milletvekili Erel:İhtiyaç sahibi insanlara gerekli yardımlar yapıl...

AK Parti İl Başkanları toplantısı video konferans yöntemiyle gerç...

Doğalgaz Aksaray'da neden pahalı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir’de yapıl...

Meteoroloji’den Uyarı! Karla karışık yağmur ve kar geliyor…

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Başkan Belgemen:İhtiyaç Sahiplerine Yardım Yapacağız

Kağıthane Müftülüğünden Sultanhanı Müftülüğüne otomobil hibe edild...

Sultanhanı ilçesi uyuz hastalığı tehdidi altında

İl Özel İdaresi Köylerin Altyapı Problemlerini Çözmeye Devam Ediyo...

Ağaçören Kaymakamı Osman Acar Kurtini Köyünü Ziyaret Etti

Engelli Gazeteci Tekin'e Müge Anlı'dan Akülü Sandalye Hediyesi

Gülağaç’ta Güzel Şeyler Oluyor

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı

aksarayhaber68 | aksaray haberleri | aksaray haber | aksaray son dakika haberleri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. Yıldönümü Aksaray´da düzenlenen törenle kutlandı. Tören Vali Aykut Pekmez´in Valilik Makamında tebrikleri kabulü ile başladı.
                15 Temmuz Milli İrade Meydanında devam eden törende Aksaray Valisi Aykut Pekmez; beraberinde Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile törene katılan vatandaşlar ve öğrencilerin Cumhuriyet Bayramını kutladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından bir konuşma yapan Aksaray Valisi Aykut Pekmez; şanlı tarihimiz de çok önemli bir dönüm noktası, Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluşunun 95. Yıldönümünü kutlamanın gururunu, coşkusunu ve heyecanını hep birlikte yaşadıklarını söyledi.
Vali Pekmez; Türkiye Cumhuriyetinin; asırlardır hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil bir milletin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesi, binlerce yıllık devlet geleneğinin toprakla buluşmuş son fidanı olduğunu ifade etti.
Vali Pekmez konuşmasında:  ?Türk Milleti, 29 Ekim 1923´te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir. Ülkemiz üzerindeki oyunlar ve hesaplar henüz son bulmamıştır. Cumhuriyetimize olan kinleri halen devam etmekte olup, gelecekte de devam edecektir.? dedi.
 15 Temmuz 2016 gecesi hain kalkışmaya karşı vatanperverlerin yapmış olduğu kahramanlık, milletin devletiyle ne kadar bütünleştiğini, birlik ve beraberlik içinde birbirlerine nasıl kenetlendiğini, bundan sonrada yeni işgal girişimlerine karşı İstiklal Harbi´ndeki kararlılıkla mücadele edeceğini, tartışmasız şekilde bir kez daha gösterdiğini kaydeden Vali Pekmez:
? İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 95 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. 15 Temmuz ihaneti karşısında, milletimizin 250 şehit ve 2 bin 193 gazi pahasına gösterdiği şanlı direniş, işte bu ruhun ifadesidir. O gece kadını-erkeği, genci-yaşlısıyla milletimizin tüm fertleri, iradelerine, değerlerine, Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkmışlardır. Bağımsızlık karakteri olan böyle necip, böyle kahraman bir milletin mensubu olmaktan gurur duyuyoruz. Devletimizin bekası ve milletimizin kardeşliği üzerinde hain emeller besleyenler iyi bilsinler ki bu milletin son ferdi var olana kadar bu devlet de var olacaktır. Atalarımızın bizlere kutsal emaneti olan vatanımıza sahip çıkarak, birlik ve beraberlik içerisinde şanlı bayrağımızı sonsuza dek yurdumuzun üzerinde dalgalandıracağız. Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünde tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı´nı en içten duygularımla bir kez daha kutluyor, Devletimizin kurucusu büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşı´nın tüm şehit ve gazilerini bir kez daha sonsuz minnet ve şükranla anıyorum.?
Yunus Emre Anadolu Lisesi öğrencisi Emre Duygulu´nun ?Cumhuriyet´, Fatma Doğan´ın ?Vatan Destanı´, Hasandağı Ortaokulu öğrencisi Rümeysa Bülbül´ün ?Bugün´ adlı şiirleri okuduğu tören Özel Artı Metropol Koleji öğrencilerinin  halk oyunları gösterileri ile devam etti.
Tören Cumhuriyet Bayramının 95. Yıldönümü nedeniyle düzenlenen kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesi ardından geçit törenin ile sona erdi.
Kutlama törenine Vali Aykut Pekmez, Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül, İdare Mahkemesi Başkan Vekili Nursel Özkurt, Aksaray Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Hacı Murat Yılmaz, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, siyasi parti ve stk temsilcileri ile gaziler, protokol üyeleri öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com