Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

01.04.2020

  • İMSAK 04:58
  • GÜNEŞ 06:22
  • ÖĞLE 12:53
  • İKİNDİ 16:26
  • AKŞAM 19:14
  • YATSI 20:32

Polis ve jandarma tüm araçları durdurdu, tek tek ateş ölçtü

İçişleri Bakanlığı Yardım Toplama Hususuna İlişkin Kamuoyu Bilgile...

Yorganla parktaki bankta yatan yaşlı amcaya Aksaray Belediyesi sah...

1000 TL Sosyal Yardım Paraları 1 Nisan(yarın) ödenmeye başlıyor

Küçükbaş hayvan üreticileri, “Paramızı kaybedelim, insanlarımızı k...

62 Kamu Kurum ve Kuruluşuna 6.219 İlave Atama Gerçekleştirilecek

Akaryakıtta çifte indirim bekleniyor

İl Başkanı Altınsoy:İşçi ve işverenlerimizin yanındayız

Başkan Altınsoy: Evde Kal Kitap Oku

AK Parti İl Başkanı Altınsoy 65 yaş üstü vatandaşları telefonla ar...

AK Parti İl Başkanı Altınsoy:Şehir hastanelerinin önemi ortaya çık...

Başkan Ertürk:Emekçi ve dar gelirlilerin yüzünü güldürecek ekonomi...

Milletvekili Erel:İhtiyaç sahibi insanlara gerekli yardımlar yapıl...

AK Parti İl Başkanları toplantısı video konferans yöntemiyle gerç...

Doğalgaz Aksaray'da neden pahalı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir’de yapıl...

Meteoroloji’den Uyarı! Karla karışık yağmur ve kar geliyor…

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Başkan Belgemen:İhtiyaç Sahiplerine Yardım Yapacağız

Kağıthane Müftülüğünden Sultanhanı Müftülüğüne otomobil hibe edild...

Sultanhanı ilçesi uyuz hastalığı tehdidi altında

İl Özel İdaresi Köylerin Altyapı Problemlerini Çözmeye Devam Ediyo...

Ağaçören Kaymakamı Osman Acar Kurtini Köyünü Ziyaret Etti

Engelli Gazeteci Tekin'e Müge Anlı'dan Akülü Sandalye Hediyesi

Gülağaç’ta Güzel Şeyler Oluyor

50 Kişilik Girişimcilik Kursu Başlıyor

aksarayhaber68 | aksaray haberleri | aksaray haber | aksaray son dakika haberleri

2019 yılının ilk ayında girişimcilik kursları hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 765 girişimci adayı başarılı eğitim programlarının ardından işyerlerini açarak çalışma hayatı içerisinde girişimci olarak yerlerini aldılar. 2019 yılında da girişimci sayısını artırmak için Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Aksaray Ticaret Borsası iş birlikteliğinde 50 kişilik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi protokolüne imza atıldı.

Aksaray Ticaret Borsası, KOSGEB, İŞKUR, Kadın Girişimciler Kurulu, Aksaray Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, İş´te Kadın Güç´te Kadın Derneği ve Aksaray Engelli Anneler Derneği işbirliğinde gerçekleştirilecek olan ?Girişimcilik Kursları? devam ediyor. Genç girişimciler tarafından yoğun ilgi gören Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri girişimcilerden gelen talep üzerine ihtiyaç doğrultusunda 50 kişilik girişimcilik kursu açılıyor. Müracaatlar bizzat girişimciler tarafından İŞKUR ´da gerçekleşiyor.

 

SON MÜRACAAT TARİHİ 7 ŞUBAT 2019

 

Son müracaat tarihi 7 Şubat 2019 olup, müracaat edeceklerin bizzat İŞKUR ´a müracaatı ve E-Devlet şifresi ile KOSGEB üzerinden işlemlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursu iki grup halinde 14 - 17 Şubat, 18 - 21 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Aksaray il ve ilçelerinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alan ve kendi işyerlerini açan girişimcilerin başarılı performansları genç girişimci adayları açısından girişimcilik kurslarının tercih sebepleri arasında yer almaktadır.

 

İSTİHDAMDA DAHA FAZLA KADIN ELİ PROTOKOLÜ

 

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut AKKUŞ ve Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit ÖZKÖK tarafından 75 kişilik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursu protokolü imzalandı. İŞKUR İl Müdürü Mahmut AKKUŞ konuşmasında bilhassa Ticaret Borsası iş birlikteliği içerisinde düzenlemiş olduğumuz bu kurslarımıza dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan kendi işinin patronu olmak isteyen gençlerimiz, kadınlarımız ve engelli vatandaşlarımıza öncelik verme arzusundayız. Sayın Valimiz Ali MANTI ?nın himayelerinde Ticaret Borsasında İŞKUR, Ticaret Borsası, Kadın Dernekleri ve Platformları ile işbirliği içerisinde ?İstihdamda Daha Fazla Kadın Eli Protokolü? imzalandı. Bu protokol çerçevesinde bugün bilhassa Aksaray genelinde girişimci kadın adaylarımıza ulaşmak istiyoruz. Hedefimiz iş arayan değil, işveren girişimciler olarak çalışma hayatı içerisinde yer almalarıdır. Bilindiği üzere ilimiz kadın istihdamında 4. sırada yer almaktadır. Bilhassa bir önceki yıla göre %73,27 ?lik bir artış kadın istihdamında sağlanmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ´ın talimatları ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk öncülüğünde ulusal istihdam stratejik hedefleri doğrultusunda kadının işgücüne katılma oranı %41 ´e çıkarma hedefimiz bulunmaktadır. Aktif İşgücü Programlarının önemli bir kısmını kadınlar oluşturmaktadır. 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan gençlerimize ve kadınlarımıza yönelik pozitif ayrımcılık gerçekleşecektir.2018 YILINDA YÜZ ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜ KENDİ İŞİNİN PATRONU OLDU

 

Geçtiğimiz aylarda düzenlemiş olduğumuz girişimcilik kurslarında 100 engelli ve eski hükümlü vatandaşımız iş projelerini İŞKUR ?a teslim ederek, 2018 yılında yeni girişimciler olarak kendi işlerinin patronu oldular. Değişik mesleklerden kendi işlerini kurarak 50 bin TL ye kadar hibe desteğinden yararlandılar. Bunun dışında da bu sertifikayı alan yüzlerce vatandaşımız kendi işini kurarak kendi işlerinin patronu oldular. Temennimiz işgücü piyasası içerisinde artık gençlerimizin iş arayan değil, işveren gençler olmasını sağlamaktır.

 

AYRICA AKSARAY İLİMİZİ YENİ GİRİŞİMCİLER İLE BULUŞTURMAK İSTİYORUZ

 

14-17 Şubat 2019 ve 18-21 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleşecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin, 25 ´er kişilik gruplar halinde, günde 8 saat olmak üzere toplam 4 gün süreceğini, 18 yaşını doldurmuş herkesin katılabileceğini, eğitim giderlerinin İŞKUR tarafından karşılanacağını ve kursa katılanlara (emekliler, çalışanlar vb. hariç) günlük 20 TL cep harçlığı ödeneceğini, genel sağlık sigortası kapsamında primlerinin yatırılacağını söyledi.

Eğitimde girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri ile sorumlu girişimci kavramı ve tecrübe paylaşımı, işletme kavramı, işletme fonksiyonları, türleri, kuruluş şekilleri, mali ve hukuki sorumluluklar, iş planı, kavramı ve öğeleri, iş modeli, iş planına yönelik atölye çalışmaları yer alacak.

Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen Aksaray Valiliği öncülüğünde Aksaray Ticaret Borsası ?na, Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ?ne ve KOSGEB ´e teşekkür ederiz.

Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com