Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

04.04.2020

  • İMSAK 04:53
  • GÜNEŞ 06:17
  • ÖĞLE 12:52
  • İKİNDİ 16:27
  • AKŞAM 19:17
  • YATSI 20:35

Şehir Giriş/Çıkış Tedbirleri ve Yaş Sınırlaması

Başkan Koçak, “Köyünde kal, üretime devam et”

Prim Ödeme Sürelerinin Ertelenmesi Hakkında Duyuru

Başkan Koçak:Sulama ve elektrik borçları 1 yıl faizsiz ertelenmeli

Sokağa çıkamayan aynı zamanda dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailele...

Aksaray'da Koronavirüs pozitif vaka sayısı 4 olarak açıklandı

LPG'de 95 kuruş indirim

AK Parti İl Başkanları toplantısı telekonferans ile yapıldı

İl Başkanı Altınsoy:İşçi ve işverenlerimizin yanındayız

Başkan Altınsoy: Evde Kal Kitap Oku

AK Parti İl Başkanı Altınsoy 65 yaş üstü vatandaşları telefonla ar...

AK Parti İl Başkanı Altınsoy:Şehir hastanelerinin önemi ortaya çık...

Başkan Ertürk:Emekçi ve dar gelirlilerin yüzünü güldürecek ekonomi...

Milletvekili Erel:İhtiyaç sahibi insanlara gerekli yardımlar yapıl...

Doğalgaz Aksaray'da neden pahalı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir’de yapıl...

Meteoroloji’den Uyarı! Karla karışık yağmur ve kar geliyor…

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Başkan Belgemen:İhtiyaç Sahiplerine Yardım Yapacağız

Kağıthane Müftülüğünden Sultanhanı Müftülüğüne otomobil hibe edild...

Sultanhanı ilçesi uyuz hastalığı tehdidi altında

İl Özel İdaresi Köylerin Altyapı Problemlerini Çözmeye Devam Ediyo...

Ağaçören Kaymakamı Osman Acar Kurtini Köyünü Ziyaret Etti

Engelli Gazeteci Tekin'e Müge Anlı'dan Akülü Sandalye Hediyesi

Gülağaç’ta Güzel Şeyler Oluyor

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Borsadan Start Aldı

aksarayhaber68 | aksaray haberleri | aksaray haber | aksaray son dakika haberleri

 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlamaları Borsadan Start Aldı
8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve İstihdam Seferberliği kapsamında Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Aksaray Valiliği, İŞKUR, Aksaray Ticaret Borsası, Aksaray Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından Aksaray Ticaret Borsası ev sahipliğinde program düzenlendi.
 Aksaray Ticaret Borsası ev sahipliğinde düzenlenen programa Aksaray Valisi Ali Mantı, Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, İyi Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş, İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş, Aksaray Kadın Girişimi Üretim İşletme Kooperatifi Başkanı Aysun Akkurt, Siyasi Parti İl Başkanları ve temsilcileri, daire müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, Kadın Girişimciler ve çok sayıda davetli katıldı.
Program öncesi Protokol, Gülağaç Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Kitre bebek sergisi açılışını gerçekleştirdi. 
Programın açılış konuşmasını yapan İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş istihdamda kadının yeri başta olmak üzere yıllara göre rakamsal verileri paylaştı. Ayrıca 2019 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın talimatları ile başlatılan istihdam seferberliği 2019 burada iş var teşvik paketi hakkında bilgilendirmede bulundu.
Kadın Ana´dır,  Can´dır, Yar´dır, Vatandır diyen Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, kadının toplumdaki yeri ve önemine dikkat çekerek 8 Mart dünya kadınlar gününü kutladı. Başkan Özkök ? Türkiye genelinde cumhurbaşkanımızın talimatları ile 2,5 milyon kişiye 2019 yılında istihdam sözü verdik. TOBB nezdinde ?Burası Aksaray Burada İş Var? sloganı ile yala çıktık. Geçen yıl 10 bin kişiye iş istihdam sözünü İŞKUR Müdürüm, SGK İl Müdürüm ve Sayın Valimiz ´inde himayelerinde gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık. İnşallah bu yıl da bu sayıyı fazlası ile katlayacağımızı düşünüyorum.  İşte şehrin dinamiklerinin birlikte çalışması sonucu bu birlik ve beraberliğin ortaya çıkardığı şuurla Aksaray´ımızda iş var, aş var, emek var, çalışacak insanda var diyor hepinize saygılar sunuyorum? dedi.
İyi Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel ise ?Kadın demek sevgi demek, kadın demek emek demek, kadın demek vatan demek, kadın demek cenab-ı hakkın cenneti ayaklarının altına serdiği anne demektir. 8 Mart Dünya kadınlar gününün kutlu Regaip Kandilinizin mübarek olmasını diliyor, hepinize saygılar sunuyorum? dedi.
Hz. Mevlana´nın bir sözü ile konuşmasına başlayan Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ? Türkler ana erkli bir toplumdur. Vatanımızın adı Anadolu´dur. Ana vatan deriz. Her şeyi ana ile kutsarız. Ana ile birleştiririz. Bu itibarla dünya kadınlar günü bize az gelir. Bize her gün dünya kadınlar günü. Bu vesile ile bütün kadınlarımızı kutluyorum. Bir önemli konu ise kadınlarımızı istihdama nasıl katarız, geleneksel el sanatlarımızı istihdama nasıl katarız, ev kadınlarımızı istihdama nasıl katarız, kadın istihdamını nasıl arttırırız ve genel olarak istihdamı nasıl arttırırız gibi konuları ele almamız gerekmektedir. Sanayileşme sürecinde Aksaray çok önemli bir yerdedir. Türkiye genelindeki işsizlik oranının yarısından daha da az durumdayız. Yani Aksaray´da iş var sözü bir gerçeğin ifadesidir. Aksaray işsizlik sorununda çok önemli mesafeler katletti. Bundan dolayı da hem Aksaray Ticaret Borsası Başkanım Hamit Özkök´e hem de Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş´a ve diğer müdürlerimize çok teşekkür ediyorum.  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın bizzat idare ettiği, kendisinin özel olarak ilgilendiği istihdam seferberliği ile birleştirilince ortaya Aksaray´ımız açısından övünülecek neticeler çıktı. Ben bu toplantıda bütün emeği geçen arkadaşlarıma teşekkürler ediyorum. Regaip kandilinizi kutluyorum. Hepinize hürmetlerimi sunuyorum? dedi.
Regaip kandili ve 8 Mart dünya kadınlar gününü kutlayan Aksaray Valisi Ali Mantı ?Kadın veya erkek olarak yaratılmak kişilerin takdirinde değildir. Ne şekilde yaratıldıysak önemli olan onun içini doldurabilmektir. Allah memlekette birliğimizi beraberliğimizi huzurumuzu bozmasın, herkes ailesi ile birlikte huzurlu ve şen olsun. Hepinize saygılar sunuyorum? dedi.
Program Aksaray Ticaret Borsası ve İŞKUR iş birliği ile düzenlenen Girişimcilik Eğitiminde başarılı olan kursiyerlere ve Gülağaç Halk Eğitim Merkezi öğrencilerine sertifikaları verildi ve plaket taktimi sonrası son buldu.
Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com