Bugün, 8 Aralık 2021 Çarşamba
Çarşamba 9.2 ° / 3.1 °
Perşembe 10.7 ° / 4 °
Cuma 13.2 ° / 4.2 °
Aksaray nöbetçi eczaneleri

'Gençlik Şöleni' Aksaray finali gerçekleştirildi

Aksaray | Aksaray haber | aksarayhaber68 |Aksaray son dakika | Aksaray haberleri |Son Dakika Aksaray Haberleri | gazete |Aksaray yerel haber | Haber Aksaray

HÜDA PAR Gençlik Kolları Genel Merkezi tarafından ilan edilen Gençlik Haftası dolayısıyla "Gençlik Kuşaklara Sığmaz" sloganıyla ilk kez düzenlenen "Gençlik Şöleni" Aksaray finali gerçekleştirildi.

Kılıçarslan Parkı Piknik Alanı’nda gerçekleşen "Gençlik Şöleni" gençlerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Final etkinliğine katılan gençler, keyif dolu bir vakit geçirdiler.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, HÜDA PAR Aksaray İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Ata Bozkurt’un açılış konuşmasıyla devam etti.

Açılış konuşmasını yapan Bozkurt, başarıya ya da zafere değil mücadeleye âşık bir gençlik olduklarını ifade etti.

Bozkurt, “Ümmet coğrafyası bizden yeni bir diriliş bekliyor; biz görevimizin ve sorumluluklarımızın farkındayız ve şunu belirtiyoruz; başka milletlerin tecrübesini yaşamaya hiç niyetimiz yok. Bu kutlu yolda siz değerli gençlerle yürümek, koşmak bizler için şereftir. Bizler kardeşleri tarafından kuyuya atılan Yusuflarız ama bu coğrafyada kuyuya atılmış insanlığı kurtarmaya yeminliyiz. Bugün memleketimizin tüm sokaklarında şefkatli bir el uzatılmayı bekleyen gençleri karanlıktan aydınlığa çıkarmanın vaktidir.” dedi.

Gençlik kuşaklara sığmaz diyen bozkurt, “HÜDA PAR olarak, 'Gençlik Kuşaklara Sığmaz' diyor ve gençliğin belirli kalıplara, kuşaklara sıkıştırılmasını, ezber ifadelerle, harflerle tanımlanmasını doğru bulmadığımızı belirtiyoruz. Biz gençliği bir toplumun en değerli sermayesi, toplumsal sorunlara karşı duyarlılığı ve sorunlara yönelik ürettiği çözümlerle toplumun geleceğini şekillendiren en önemli aktör olarak görüyoruz. Bizler x, y, z kuşaklarına sığdırılan gençler değiliz, kuşaklara sığmayan, ezber tanımlamaları reddeden imanlı, hür gençliğiz. Genç Kardeşlerim! Gelin bu kutlu yolda Hür, adil ve güzel yarınlara hep birlikte yürüyelim.” İfadelerini kullandı.

Açılış konuşmasının akabinde satranç, halat çekme, mendil kapmaca, yumurta ve çuval yarışmaları gerçekleştirildi.