Bugün, 27 Ocak 2022 Perşembe
Perşembe -6.5 ° / -17.5 °
Cuma -7.8 ° / -15.7 °
Cumartesi -4.1 ° / -12.6 °
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Yasağa rağmen dışarı çıkan iki genç, 'dur' ihtarına uymayıp ortalığı birbirine kattı

Yasağa rağmen dışarı çıkan iki genç, 'dur' ihtarına uymayıp ortalığı birbirine kattı

Aksaray’da polisin dur ihtarına uymayarak kaçan 2 genç 45 dakika süren kovalamaca sonucu yakalanırken, sağlık kontrolünden geçirilmek için getirildikleri hastanede gazetecilerin “Neden kaçtınız” sorusuna alay edercesine “Durmayı sevmiyoruz” diye cevap verdi.
Korona Virüs tedbirleri çerçevesinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında Aksaray’da geniş tedbir ve önlemler alan polis ekipleri sabah saatlerinde 68  plakalı otomobile dur ihtarında bulundu. Sürücüsünün dur ihtarına uymadığı otomobil ile polis arasında kovalamaca yaşandı. Sürücü ile birlikte 2 kişinin bulunduğu otomobil sokak aralarına girerek izini kaybettirmeye çalışırken, kovalamaca nedeniyle alarma geçen Aksaray emniyeti tüm yolları tuttu. Yaklaşık 45 dakika süren kovalama sonucu yakalanan araç sürücüsü Sezer A. (20) ve yanında yolcu olarak bulunun Orhan K. (22) sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine getirildi. Burada sağlık kontrolünden geçirildikten sonra hastaneden çıkarılırken gazetecilerin neden kaçtınız sorusunu sürücü Sezer A. “Durmayı sevmiyoruz” diyerek alay edercesine cevap verdi. 
Sürücü ve yanındaki gence sokağa çıkma kısıtlamasına uymamaktan 3 bin 150’şer TL, dur ihtarına uymamak, ters yönden gitmek, makas atmak ve kırmızı ışıkta geçmek suçlarından 4 bin 392 TL olmak üzere toplam 10 bin 692 TL para cezası kesildi. Ayrıca Türk Ceza Kanununun 179/3 maddesi Trafik Güvenliğini tehlikeye düşürmek suçundan adli işlem başlatıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.