Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

10.04.2020

  • İMSAK 04:43
  • GÜNEŞ 06:08
  • ÖĞLE 12:50
  • İKİNDİ 16:29
  • AKŞAM 19:22
  • YATSI 20:42

Korona virüs nedeniyle iş yeri kapanan esnaf ve işçiye nakit deste...

10 Nisan’da polis ekiplerine tatlı ikramıyla moral desteği

Sağlık Bakanlığı 14 bin personel alımı kura sonuçları açıklandı!

Demirci Beldesinde örnek yardımlaşma

Katar'dan ülkemize gelen 360 Türk Vatandaşı Aksaray'da karantina m...

Araçlar durdurularak vatandaşların ateşi ölçülüyor

Evden çıkamayanların temel ihtiyaçları karşılanıyor

Milletvekili Erel,Aksaray'da çiftçilerin yaşadığı mağduriyeti TBMM...

Başkan Altınsoy:Türkiye yeni hükümet sisteminin gücünü kullandı

AK Parti İl Başkanları toplantısı telekonferans ile yapıldı

İl Başkanı Altınsoy:İşçi ve işverenlerimizin yanındayız

Başkan Altınsoy: Evde Kal Kitap Oku

AK Parti İl Başkanı Altınsoy 65 yaş üstü vatandaşları telefonla ar...

AK Parti İl Başkanı Altınsoy:Şehir hastanelerinin önemi ortaya çık...

Doğalgaz Aksaray'da neden pahalı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir’de yapıl...

Meteoroloji’den Uyarı! Karla karışık yağmur ve kar geliyor…

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Başkan Belgemen:İhtiyaç Sahiplerine Yardım Yapacağız

Kağıthane Müftülüğünden Sultanhanı Müftülüğüne otomobil hibe edild...

Sultanhanı ilçesi uyuz hastalığı tehdidi altında

İl Özel İdaresi Köylerin Altyapı Problemlerini Çözmeye Devam Ediyo...

Ağaçören Kaymakamı Osman Acar Kurtini Köyünü Ziyaret Etti

Engelli Gazeteci Tekin'e Müge Anlı'dan Akülü Sandalye Hediyesi

Gülağaç’ta Güzel Şeyler Oluyor

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Aksaray´da yapıldı

aksarayhaber68 | aksaray haberleri | aksaray haber | aksaray son dakika haberleri

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Aksaray´da yapıldı

Ahiler Kalkınma Ajansı Nisan ayı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Aksaray Valiliği ev sahipliğinde; Kırşehir Valisi Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akın Başkanlığında Aksaray Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

 

/resimler/2019-4/30/1243390722619.jpg

Toplantıya Aksaray Valisi Ali Mantı, Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray İl Genel Meclis Başkanı Muammer Tüzün, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş, Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi, Kırıkkale İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Nevşehir İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna katıldı.

 

/resimler/2019-4/30/1244021035154.jpg

Kırşehir Valisi ve Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akın toplantının açılışında yaptığı konuşmasında Nisan Ayı toplantısında ilk önce bir önceki Yönetim Kurulu Toplantısı´nda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirileceğini söyledi.

Vali Akın, AHİKA bölgesi illerinde durum analizi saha çalışması kapsamında sivil toplum kuruluşları ile yüz yüze görüşmeler yapılarak anketler düzenlendiğini ifade ederek; ?Geçtiğimiz ay içerisinde öne çıkan çalışmalardan biri; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank´ın 15 Mart 2019 tarihinde Nevşehir ve Aksaray illerimize gerçekleştirdiği ziyaret olmuştur.  Ziyaret programlarına Ajans olarak eşlik edilmiştir. Yine geçtiğimiz dönemde Üniversite ? Sanayi işbirliğini sağlamaya yönelik gerçekleştirilen Laboratuvar ve Test Merkezi Analizi çalışması kapsamında pilot il olarak belirlenen Kırıkkale´de saha çalışmalarına başlanıldı.? dedi.

Vali Akın AHİKA Bölge illerinde yürütülen çalışmalar hakkında yaptığı açıklamasında: ?Abdallık geleneği ile Kırşehir´in UNESCO Yaratıcı Şehirler Listesine müzik alanında girebilmesine ilişkin ön çalışmalara başlandı. Bu dönemde bölge işletmelerinin ihracat kapasitelerinin artırılabilmesine yönelik yürütülmekte olan ?yabancı öğrenci ? işletme eşleştirmesi projesi? kapsamında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde okuyan yabancı uyruklu öğrencilerle işletmelerin eşleştirilebilmesi için toplantı organize edildi. Ayrıca Temel dış ticaret eğitimi verilen yabancı uyruklu üniversite öğrencilerinin sanayiciler ile buluşturulması için 13 Mart 2019 tarihinde Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası´nda tanışma toplantısı düzenlendi.?

Bölge illerinde kurumlara yönelik olarak gerçekleştirilen proje eğitimlerinin sürdüğünü kaydeden Vali Akın; ?Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi akademisyenleri ile öğrencilerine yönelik, KADEM Kırşehir Şubesi´nin kurumsal kapasitesinin artırılabilmesine yönelik ve Kırşehir Kent Konseyi Alt Çalışma Grubundaki üniversite öğrencilerine yönelik Proje Planlama ve Hazırlama Eğitimleri verildi. Bölge illerinde Coğrafi İşaret Tescilinin önemi hususunda Türk Marka ve Patent Kurumu ile işbirliğinde farkındalık toplantıları düzenlendi. 13 Mart 2019 tarihinde Nevşehir ve Niğde İŞKUR İl Müdürlükleri işbirliğiyle Kariyer Günü Etkinlikleri düzenlendi. Bugünkü toplantımızın gündem maddeleri arasında ise; ?2018 Yılı Dış Denetim Raporunun Sunulması? ve ?Sayıştay Başkanlığının Kalkınma Ajanslarına Yönelik Gerçekleştirmiş Olduğu 2017 Yılı Genel Denetim Sonucunda Oluşturulan Raporda Yer Alan Bulguların Görüşülmesi? yer almaktadır? diye konuştu.

Toplantıda Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Vekili Bekir Varol´un tarafından gerçekleştirilen çalışmalar hakkında sunum yapıldı. Genel denetim ve dış denetimler sonunda hazırlanan raporların görüşüldüğü toplantı gündemde yer alan konuların görüşülmesi ile sona erdi.

Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com