Bugün, 7 Mayıs 2021 Cuma
Aksaray nöbetçi eczaneleri

AK Parti Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Yapıldı

aksarayhaber68 | aksaray haberleri | aksaray haber | aksaray son dakika haberleri

AK PARTİ GENİŞLETİLMİŞ İL DİVAN TOPLANTISI YAPILDI
 
/resimler/2019-10/28/1230350708764.jpg
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki;
Türkiye´nin büyümesini istemiyorlar
 
/resimler/2019-10/28/1230567273229.jpg
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Aksaray´da il teşkilatının genişletilmiş danışma toplantısında konuştu. Ülkemiz üzerinde her zaman oyunlar oynanıyor. Gezi olaylarında ağaçlar bahane edildi. Amaç ağaç değildi. Bizim karşımıza, Nükleer santralleri iptal edin, Köprüleri yapmayın, 3. Havalimanını yapmayın gibi tekliflerle geldiler. Ülkemizin gelişmesini, büyük yatırım yapmasını istemiyorlar. Adı gezi olayı ama altında yatan başka şeyler vardı . Bunun için her zaman ülkemiz üzerinde oyunlar oynanıyor. Sakın bu oyunlara gelmeyin. Başınızı her zaman dik tutun? dedi.
AK Parti´nin genişletilmiş İl Divan toplantısı Aksaray Kültür Merkezinde yapıldı. Toplantıya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Aksaray İl Koordinatörleri İstanbul Milletvekili Abdullah Güler ile Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci, Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Aksaray İl, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ile istişare ve değerlendirme toplantısında bir araya geldiler.
AK Partililerle ilk toplantı Altuntaş otelde yapıldı. Burada İl Yöneticileri, il, ilçe ve belde belediye başkanları ile bir araya gelindi. Değerlendirmeler yapıldı.
Daha sonra vatandaşlarında katıldığı, Aksaray Kültür Merkezine geçildi. Burada yapılan toplantıda Divan Başkanlığına İl Genel Meclisi Meclis Başkanı Mehmet Tüzün divan başkanı seçildi. Mehmet Tüzün´ün divan başkanlığı yaptığı istişare toplantısında sırayla konuşmacılara söz verildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşmacılara söz verildi.
18 YILDA ÖNEMLİ HİZMETLER YAPTIK
İlk sözü İl başkanı Hüseyin Altınsoy aldı. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, AK Partinin 18 yılda yaptığı hizmetlerden bahsetti. Sağlıkta, eğitimde, ulaşımda AK Partinin çok önemli hizmetlerinin olduğunun altını çizdi. İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, AK Partililrin birlik ve beraberlik içinde Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın izinde olduğunu da belirtti. Barış Pınarı harekatında ve daha önce şehit olan askerlere de rahmet dileyen Altınsoy, Gazilerimize de şifalar diledi. 
BELEDİYE HİZMETLERİNİ ANLATTI
Ak Partili Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer´de, 15 Nisan´da göreve geldiğini ve şehrin önemli sorunlarının olduğunu bu sorunları çözme adına önemli hamlelerde bulunduklarını söyleyerek, Şehrin içme suyundaki asbest boruları değiştiriyoruz. TOKİ´ye Somuncubaba´nın eşi Necmiye Sultan Kadın aktivite merkezinin açılışının yapılacağını, Hassas ve Nakkaş Mahallelerinin ortak noktasına yeni bir kadın aktivite merkezi daha yapılacağının müjdesini verdi. Hasandağına giden yolun sıcak asfaltının d atıldığını söyleyen Başkan Evren Dinçer, ara yollarda asfaltlama çalışması, Somuncubaba külliyesinde bulunan minyatür yapının yeniden düzenlendiğini, şehrin giriş ve çıkışlarının Aksaray´a yakışır şekilde olacağının ve projelerinin hazırlandığını söyledi. Başkan Dinçer, Projelerimizi hayata geçirmek, halkımıza hizmet etmek için Belediye ekipleri olarak hizmete hazır olduklarını ve hizmetleri yapacaklarını söyledi.
AKSARAY İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu´da, Aksaray´da 2015 yılında milletvekili seçildiğini, o gün Organize sanayi bölgesindeki fabrika sayısı ile bugün orada çalışan işçi sayılarında önemli artış kaydedildiğini belirterek, Ihlara´ya yapılacak teleferik, Aksaray Havalimanının yeniden kazandırılması, Aksaray´a KOP aracılığı ile tarımsal suyun getirilmesi konusunda mesafeler kat ettiklerini söyleyerek, Aksaray´a hizmet için buradayız. Sorunları biliyoruz. İstişare içindeyiz. Halkımza AK Parti hizmetlerinden faydalanmaları için çalışıyoruz. Aksaray çevresinden i gücü piyasasında 7 bin kişi fazlalığımız var. 13 bin işçimiz var, Ihlara ve Hasandağı´nda teleferik çalışmamız var. İkinci hava alanı Türk hava Kurumu ve Üniversitesi ile birlikte gelişme ile Havaalanı kurulacak. Demiryolu ülkemizin krizde olmasından dolayı ihale yapılamadı, stadyum düzenlemesi yapıldı, tarımsal sulama başlattık, kop projesinden su payı İstiyoruz, DSİ çalışma başlatıldı, diyerek durmak yok? dedi.
BAŞINIZI DİK TUTUN
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ise  konuşmasında, Evde parkta gezmek yerine burada olmanız iyilerle kötülerin mücadelesi hak ile batıl mücadelesi için burada olduğunuzu biliyorum. İçimizde mücadele ise benlik kavgası var. Biz iyi bildiklerimizi desteklemek durumundayız. Onun için buradasınız diyerek izahta bulundu. Hayat Bir Mücadele Allah Bizi Kendinden Yana Olanlardan Etsin? dedi Haseki: hatıralarındaki hikayelerden bahsederek CHP zihniyeti olduğu sürece Yine Ak Parti kalıcıdır. CHP´nin benden önceki Kayseri´deki yönetimini biliyoruz. CHP´li belediyelerin vatandaşa yaptığı zulmü biliyoruz. Her zaman başınızı dik tutun. AK Parti´nin yaptığı hizmetleri bu millet biliyor. Eksiklerimiz var biliyoruz. Sorunlarımız var biliyoruz. Biz eksiklerimizi ve sorunları çözmek için buradayız? dedi.
OYUNLARA GELMEYİN
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki hayatından kesitler anlatarak AK partinin ve bu milletin hizmete ihtiyacı olduğunu anlattı. Özhaseki, gezi olaylarına da değindi. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara verdiği örneklerle değinerek, her zaman dikkatli olmalıyız. Oyunlara gelmemeliyiz uyarısında bulundu. 
Özhaseki: ?Baykal´dan sonra CHP´nin ekseni kaydı"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, niyetin bozuk olması durumunda bütün işlerin kötüye gittiğini belirterek, "CHP´nin belediyeciliğine baktığınız zaman bunları görürsünüz. Son dönemde de Deniz Baykal´dan sonra bir eksen kayması oldu" dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Belediye Başkanları İstişare Toplantısı ve İl Danışma Meclis Toplantısı için Aksaray´a geldi. Kültür Merkezinde gerçekleştirilen İl Danışma Meclis Toplantısında konuşan Özhaseki, belediyecilik tarihine değinerek, Türkiye´nin geldiği noktanın çok önemli ve verimli bir mevki olduğunu söyledi. CHP belediyeciliğini de anlatan Özhaseki, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin geçmiş en büyük yolsuzluklarının CHP döneminde olduğunu kaydetti. Türkiye Cumhuriyeti´nin siyasal tarihinde dönüm noktasının 1946 olduğunu ifade eden Özhaseki, ?Bunu bilelim. Çok partili sisteme geçiştir. Özgürlüklere doğru adım atıştır bu. Ama belediyeler tarihi de 94´dür. 94´e kadar belalı bir belediyecilik anlayışı vardı. İdeolojik takıntılı bir anlayış vardı. Hizmet hak getire. Hizmet diye bir şey düşünmezlerdi. Daha çok ideolojilerine hizmet etmek isterlerdi. Bu arada bankamatik adamlar vardı. Altyapısı olmayan şehirler vardı. Ülkenin yarıdan fazlası gecekondulaşmıştı. Hizmet belediyeciliğinden sosyal belediyeciliğe, oradan marka şehirlere ve gönül belediyeciliğine. Arkadaşlar biz kendi kendimizle yarışıyoruz. Bunları biz dışarıda öğrenmedik. Bizi kimse zorlamıyor dışarıda. Emin olun buna? dedi.
?Türkiye Cumhuriyeti tarihinin geçmiş en büyük yolsuzlukları CHP dönemindedir?
CHP´nin belediyeciliğine bakıldığında geçmişte çöpten, çamurdan başka bir şey görülmediğini dile getiren Özhaseki, ?İdeolojik takıntıdan başka bir şey göremezsiniz. Ben de başladım 94´de. Şehrin yüzde 60´ının altyapısı yok, kanalizasyon yok, şehrin ortasından kanalizasyon ırmağı akardı, ırmak. Arıtma tesisi yoktu, o pislik akan suya çocuk düşer boğulurdu. Oturdum, ilk benden randevu alanlar alacaklılar ve haciz memurları. Belediyelerin 2 tane lastik alacak gücü yoktu. Sanayici esnafı teklif vermezdi. Sebebi, ?Ya bizden almazsınız, kendi adamlarınızdan alırsınız, siz zaten öyle adamsınız´ veya ?Benden alsanız bile paramızı ödemezsiniz bizi batırırsınız´ diye. Cumhuriyet Halk Partisi´nin belediyeciliği o yüzden kirlidir. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin geçmiş en büyük yolsuzluklar onların dönemindedir ve mahkeme kayıtları ile tespitlidir. İSKİ skandalları, Yuvacık skandalları. 2 tane leğen su kadar barajı, 2,5 milyar dolar borç? şeklinde konuştu.
?Baykal´dan sonra CHP´nin ekseni kaydı?
CHP´nin Deniz Baykal´dan sonra ekseninin kaydığının kaydeden Özhaseki, ?Arkadaşlar eğer inanıyorsanız ve Allah için yola çıkmışsanız, gayret ediyorsanız, niyetiniz bozuk değilse, Cenabı Allah tutan eliniz oluyor, gören gözünüz oluyor, yürüyen ayağınız oluyor. Niyet bozuksa zaten hepsi kötüye gidiyor. CHP´nin belediyeciliğine baktığınız zaman bunları görürsünüz. Son dönemde de Deniz Baykal´dan sonra bir eksen kayması oldu. Deniz Baykal´a hiç oy vermemiş bir Allah´ın kuluyum. Hep de karşı oldum. Devlet adamlığı vasfı vardı, yerli ve milli özelliği vardı adamın. Laiklik üzerinden, Cumhuriyet üzerinden siyasetini sürdürürdü. FETO geldi bir operasyon yaptı. Bunda inkar var mı? Herkes biliyor bunu. Peki sonra birini getirdiler oraya oturttular. Adı da Kemal Kılıçdaroğlu. Birden bire eksen kaydı. Ne laiklikten bahseder, ne Cumhuriyetten bahseder oldular, başka bir yere çevirdiler. Yalan söylemek birinci işleri oldu. Algı operasyonları bunların ustalıkları oldu. Goebbels hocaları oldu. Goebbels, Goebbels, Goebbels. Kim diyeceksiniz, bu nereden çıktı şimdi. Hitlerin propaganda bakanı var. Adı Goebbels. Şöyle diyor, onun prensipleri var Goebbels´in; bir yalan söyleyin. İki, büyük büyük yalan söyleyin. Üç, bunu tekrar edin. Şimdi bizimkilerin işi o oldu. Bizim Kemal efendi söyler, uydurur, siz onu ispatlamaya çalışırsınız, doğru değil dersiniz, sonra ikinci bir yalana geçer hemence. O biter üçüncüye geçer, o biter dördüncüye geçer. Bunu ben yaşadım. Bir genel başkana bu yakışır mı arkadaşlar?? diye konuştu.
?Savcı bile bundan büyük yalancı olamaz dedi?
Yalanlara savcının bile inanmadığından bahseden Özhaseki, ?Bir gün televizyonda dedim ki, ?Valla ben ömrümde bunun kadar yalancı görmedim´ Ben bu kadar yalancı bir adam görmedim. ?Hiç yüzü de kızarmıyor´ dedim. Profesyonelce söylüyor. Beni mahkemeye vermiş. Ben de gittim mahkemeye, şu birinci yalanı, şu ikinci yalanı, şu üçüncü yalanı, şu dördüncü yalanı, beşinci, altıncı, yedinci, sıraladım hepsini hem de delilleri ile beraber. Savcı inceledi, ?Evet, bundan daha büyük bir yalancı olamaz´ dedi. Sonra da söylediği yalanların hepsine dava açtım arkadaşlar. Allah bereket versin epeyce de para aldım. Onları da sucuk olarak dağıttım. Millete dağıttım, her tarafa dağıttım sucuğu. Sucuk dağıtırken bir gariban teyze sordu nedir diye. ?Teyze´ dedim ?CHP´nin başında bir adam var, benimle ilgili iftira etti´ dedim. ?Ben de bunların hepsinin yalan olduğu ispat ettim, mahkemeye de dava açtım. Tazminat davası. Oradan aldığım paralarda sucuk dağıtıyorum´ dedim. ?Bu Halk Partisinin mi?´ dedi. ?Evet Halk Partisinin teyze´ dedim. ?Al oğlum, ben yemem bunları, haram´ ifadelerini kullandı.
Programda, Aksaray Belediyesinin çalışma ve projelerini anlatan Belediye Başkanı Evren Dinçer ise, ?Öncelikli olarak Aksarayımızın yaşanabilir bir şehir, marka bir şehir olmasının önündeki en önemli kriterlerden bir tanesi bildiğiniz üzere temiz havası, yolları, ulaşımı, bir de suyudur. Daha önceden başlamış olan ir su projemiz var. Projemiz hakkında DSİ yetkilileri ile görüşmelerimiz devam ediyor. ilerleyen yıllarda inşallah proje tamamlandıktan sonra şehrimize biz suları, temiz suyu şebeke içerisinden vereceğiz? dedi.
Programa, Özhaseki´nin yanı sıra İl Koordinatörleri İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, ilçe ve belde belediye başkanları, geçmiş dönem il başkanları ve partililer katıldı. Programın ardından Mehmet Özhaseki Eskil ilçesinde temel atma töreni için yola çıktı. HABER: Bilal BÖLÜKBAŞ