Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

04.04.2020

  • İMSAK 04:53
  • GÜNEŞ 06:17
  • ÖĞLE 12:52
  • İKİNDİ 16:27
  • AKŞAM 19:17
  • YATSI 20:35

Şehir Giriş/Çıkış Tedbirleri ve Yaş Sınırlaması

Başkan Koçak, “Köyünde kal, üretime devam et”

Prim Ödeme Sürelerinin Ertelenmesi Hakkında Duyuru

Başkan Koçak:Sulama ve elektrik borçları 1 yıl faizsiz ertelenmeli

Sokağa çıkamayan aynı zamanda dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailele...

Aksaray'da Koronavirüs pozitif vaka sayısı 4 olarak açıklandı

LPG'de 95 kuruş indirim

AK Parti İl Başkanları toplantısı telekonferans ile yapıldı

İl Başkanı Altınsoy:İşçi ve işverenlerimizin yanındayız

Başkan Altınsoy: Evde Kal Kitap Oku

AK Parti İl Başkanı Altınsoy 65 yaş üstü vatandaşları telefonla ar...

AK Parti İl Başkanı Altınsoy:Şehir hastanelerinin önemi ortaya çık...

Başkan Ertürk:Emekçi ve dar gelirlilerin yüzünü güldürecek ekonomi...

Milletvekili Erel:İhtiyaç sahibi insanlara gerekli yardımlar yapıl...

Doğalgaz Aksaray'da neden pahalı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir’de yapıl...

Meteoroloji’den Uyarı! Karla karışık yağmur ve kar geliyor…

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Başkan Belgemen:İhtiyaç Sahiplerine Yardım Yapacağız

Kağıthane Müftülüğünden Sultanhanı Müftülüğüne otomobil hibe edild...

Sultanhanı ilçesi uyuz hastalığı tehdidi altında

İl Özel İdaresi Köylerin Altyapı Problemlerini Çözmeye Devam Ediyo...

Ağaçören Kaymakamı Osman Acar Kurtini Köyünü Ziyaret Etti

Engelli Gazeteci Tekin'e Müge Anlı'dan Akülü Sandalye Hediyesi

Gülağaç’ta Güzel Şeyler Oluyor

Aksaray 1.Gurbetçi Festivali´ne yoğun ilgi

Aksaray Haberleri | aksarayhaber68 | aksaray son dakika haberleri

Aksaray Belediyesinin ev sahipliği Aksaray´da ilk kez ?Aksaray 1. Gurbetçi Festivali´ düzenlendi. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, yurt dışında yaşayan ve yıllık izinlerini memleketleri Aksaray´a gelen hemşerilerine seslendi; ?Bu şehir ve ülke hepimizin. Şehrimiz sizlerle bir bütün? diye konuştu.

 

 Kılıçarslan Parkı içinde Kır Düğün alanında gerçekleşen ?Aksaray 1. Gurbetçi Festivali?e Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emin Kılıç, MHP Aksaray İl Başkanı Mustafa Çölkesen, ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, İl Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar Almanya Aksaraylılar Derneği Başkanı Rasim Çetin, sivil toplum örgüt temsilcileri, yurt dışında kurulan Aksaraylılar derneklerinin temsilcileri,  Avrupa´nın çeşitli ülkelerinde yaşayan Aksaraylılar katıldı.

Başkan Yazgı ile eşi Hasibe Yazgı, program öncesinde festivale katılan gurbetçileri masalarında ziyaret etti. Hasbihal edip hal hatır sordu.

Belediye olarak ilk kez böyle bir organizasyon düzenlediklerini açıklayan Başkan Yazgı, ?Bu şehir de biz yalnız yaşamıyoruz? dedi ve Aksaraylıların yurt dışında yaşayan her bir bireyi ile bir bütün olduğunu ifade etti.

Daha önce yurt dışını ziyaretlerinde Aksaraylı Dernekleriyle buluşarak belediye projelerini anlatma fırsatı yakaladığını da sözlerine ekleyen Başkan Yazgı, ?Yurt dışı ziyaretimizde sizlerin yaşadığı şehirlere geldik. Birçoğunuzu ziyaret edip hasret gidermiştik. Şimdi izin için şehrimize geldiniz. Akrabalarınız ziyaret ettiniz. Bizlerde sizleri tekrar buluşmak için bu festivali yapmaya karar verdik. Davetimize gelen tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz? dedi.

Yurt dışında yaşayan Aksaraylılarla gurur duyduğunu ifade den Bakan Yazgı, ?Sizlerle gurur duyuyoruz. İyi ki varsınız. Burası sizin memleketiniz. Burası sizin ailelerinizin, akrabalarınızın ve bizlerin yaşadığı şehir.

Biz de burada görev aldığımız süre 4,5 - 5 seneye tamamlamak üzereyiz. Bu süre zarfı içerisinde de Aksaray´ımızı güzelleştirmek, marka şehir yapmak, her geldiğinizde değişen bir Aksaray sizlere sunmak için çalışıyoruz. Ve çabalıyoruz. Tabii bunu tek başımıza yapmıyoruz kimlere yapıyoruz.

Allah´a hamdolsun verdiğimiz birçok sözü yerine getiriyoruz. Sizler, her geldiğiniz farklı bir Aksaray bulduğunuzu söylüyorsunuz. Gerçekten şehrimizi güzelleşmesi için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Şehrimiz sürekli büyüyor, gelişiyor, ilerliyor. Şu anda diyorum ki Büyükşehir olma yolunda adım adım ilerliyoruz. Her yaptığımız çalışma Büyükşehir olma yolunda ilerliyoruz. Şimdi alt geçidimiz, Piri Mehmet Paşa Çarşımız, siloların yerine yapacağımız Selçuklu projesi içinde yapacağımız kütüphane ile yepyeni bir çehre kazandıracağız. Selime Sultan Kadın Aktive Merkezimiz çok güzel oldu. Yeni yollar, yeni kavşak ve yeni şehir düzenlemesi yaptık. Emekli dinlenme evi, kapalı semt pazarları, gençlik parkı ile Gençlik Merkezi gibi sayamayacağım birçok projeyi ile şehrimize kazandırdık. Komşu illerimiz bizi örnek almaya başladılar? ifadelerini kullandı.

Adıyaman´da yaşanan çatışmada 4 askerimizin şehit olmasını üzüntü ile karşıladığını ifade eden Başkan Yazgı ?Tüm şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyorum. Onlar sayesinde biz rahatça yaşıyoruz. 15 Temmuz darbeye karşı çıkan milletimiz sayesinde buradayız. Sizler buraya geldiğiniz zaman bizler seviniyoruz. Akrabalarınız mutlu oluyor. Çünkü bir biriz. Birlik ve beraberliğimiz her noktada gösterirsek ne 15 Temmuz, ne de ekonomi baskısı bizi yıkamaz. Yeter ki gönlümüz bir olsun, davamız için, vatanımız için, ezanımız için ve bayrak için birliğimizin devamını diliyorum? dedi.  

Yurt dışında yaşayan Aksaraylılar adına konuşan Almanya Aksaraylılar Derneği Başkanı Rasim Çetin, böylesine büyük ve önemli organizasyonda bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu açıkladı. Aksaraylılar olarak yurt dışında örgütlemeyi sürdürdüklerini belirten Dernek Başkanı Rasim Çetin, Aksaray Belediyesinin kendilerine sahip çıkmasına çok sevindiklerini açıkladı ve ?Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan ve yurt dışında ziyaretimize gelerek bizlere sahip çıkan Belediye Bakanımız Haluk Şahin Yazgı´ya teşekkür ederim? dedi.      

Gecenin sonunda yurt dışında Aksaraylıların kurduğu dernekte yöneticilerine teşekkür plaketi verildi. Katılımcılar hep birlikte festival pastasını keserken gece sinema filmi ile son buldu. 

Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com