Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

08.04.2020

  • İMSAK 04:46
  • GÜNEŞ 06:11
  • ÖĞLE 12:51
  • İKİNDİ 16:28
  • AKŞAM 19:20
  • YATSI 20:40

Araçlar durdurularak vatandaşların ateşi ölçülüyor

Evden çıkamayanların temel ihtiyaçları karşılanıyor

Bakan Selçuk: “Koronavirüsle Mücadele Kapsamında Evsizlere Konakla...

Bakan Selçuk: “2. Faz Sosyal Yardım, İhtiyaç Sahibi Farklı 2 Milyo...

Aksaray’da adliye ve cezaevinde korona virüs tedbirleri üst seviye...

Aksaray Emniyeti suçlulara göz açtırmadı

Aksaray'daki trafik ışıkları 'Evde kal' dedi

Başkan Altınsoy:Türkiye yeni hükümet sisteminin gücünü kullandı

AK Parti İl Başkanları toplantısı telekonferans ile yapıldı

İl Başkanı Altınsoy:İşçi ve işverenlerimizin yanındayız

Başkan Altınsoy: Evde Kal Kitap Oku

AK Parti İl Başkanı Altınsoy 65 yaş üstü vatandaşları telefonla ar...

AK Parti İl Başkanı Altınsoy:Şehir hastanelerinin önemi ortaya çık...

Başkan Ertürk:Emekçi ve dar gelirlilerin yüzünü güldürecek ekonomi...

Doğalgaz Aksaray'da neden pahalı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir’de yapıl...

Meteoroloji’den Uyarı! Karla karışık yağmur ve kar geliyor…

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Başkan Belgemen:İhtiyaç Sahiplerine Yardım Yapacağız

Kağıthane Müftülüğünden Sultanhanı Müftülüğüne otomobil hibe edild...

Sultanhanı ilçesi uyuz hastalığı tehdidi altında

İl Özel İdaresi Köylerin Altyapı Problemlerini Çözmeye Devam Ediyo...

Ağaçören Kaymakamı Osman Acar Kurtini Köyünü Ziyaret Etti

Engelli Gazeteci Tekin'e Müge Anlı'dan Akülü Sandalye Hediyesi

Gülağaç’ta Güzel Şeyler Oluyor

Aksaray Emniyet Müdürlüğü suçlulara aman vermedi

aksarayhaber68 | aksaray haberleri | aksaray haber | aksaray son dakika haberleri

Aksaray Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından KASIM ayında ilimiz merkez ve ilçelerde yapılan başarılı operasyonlar ile bir çok kaçakçılık, narkotik, asayiş olayları aydınlatılarak bu suçlara karışan şüpheliler hakkında adli işlem yapılmıştır. Ayrıca

 

           KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin Kaçakçılık suçlarına karşı yaptığı başarılı operasyonlar  ile 5 kaçakçılık, 1 organize, 3 ayrı Resmi Belgede Sahtecilik olayı aydınlatılmış, bu olaylarda piyasa değeri yüzbinlerce TL olan 51.000 paket kaçak sigara, 12 adet cep telefonu, 37 şişe gümrük kaçağı içki, 35 adet tarihi sikke, 6 adet tarihi eser niteliği olan taş, 20 adet boncuk obje, 14 adet sahte belge, 1 adet tabanca 6 adet fişek ele ele geçirilmiştir. 24 şahsa işlem yapılmış 1 şahıs tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

 

     Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından özellikle uyuşturucu madde ticareti yapan sokak satıcılarına karşı yürütülen operasyonlarda; 44 ayrı olayda, 77 şüpheli şahıs yakalanmış, 19 şahıs tutuklanmış, 59 şahıs serbest kalmıştır.  Operasyonlarda piyasa değeri yüzbinlerce lira olan 16 KİLO 129 GRAM EROİN, 266 gram kubar esrar, 77 gram skunk, 602 adet ecstacy hap , 4.085 TL- 50 EURO -  para ele geçirilmiştir.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından ilimizde daha önceden meydana gelen faili meçhul olayların aydınlatılması için konusunda uzman polisler tarafından kurulan ekiplerimizin yaptığı başarılı çalışmalar neticesinde;  17 ayrı evden, işyerinden, oto, otodan  hırsızlık olayı aydınlatılmış, bu olaylara karıştığı tespit edilen 20 şahıs yakalanmış, 6 şahıs TUTUKLANMIŞTIR.

 

       Şehrin muhtelif yerlerinde yapılan Huzur ? Güven Uygulamaları ve ŞOK Uygulamalarda, 9921 şahsın GBT ve UYAP sorgulaması yapılmış, 112 şahsın değişik suçlardan, 44 şahsın ise bakaya ve yoklama kaçağı olarak arandığı tespit edilerek,  aranan 32 şahıs TUTUKLANMIŞTIR. İlimiz merkezinde ve İlçelerde Kayıp olarak Aranan toplam 23  vatandaşımız bulunarak ailelerine teslim edilmiştir . Ülkemize kaçak yollardan girdiği tespit edilen toplam 22 yabancı uyruklu şahıs yakalanarak sınır dışı işlemi yapılmıştır.

 

Şüphelilerden 16 Adet ruhsatsız tabanca, 161 adet fişek, 4 adet pompalı av tüfeği, 75 adet Kartuş, 5 adet kurusıkı  tabanca,27 adet fişek,7 adet bıçak, 0,65 gram eroin, 64 gram esrar,0.95 gram metafetamin ve 5 adet extaccy hap, 50 metre uzunluğunda sanayi tipi çalıntı bakır kablo elde edilmiştir.

 

Trafik ekiplerimiz tarafından özellikle kış ayının gelmesi ile birlikte olabilecek kazaların ve kazalarda vatandaşlarımızın can kaybının önlenebilmesi için yapılan kontrollerde; 17.621 araç ve sürücüsü kontrol edilmiş, kusurlu görülen ve kural ihlali yaptığı tespit edilen 6.019 araç ve sürücüsüne 2.940.057 TL. İdari para cezası uygulanmıştır.

 

Şehrimizde kurulan MOBESE kameralarından denetimler aralıksız olarak sürdürülmektedir. MOBESE kameralarından ters yöne giren, kırmızı ışık ihlali yapan, hatalı parkeden, araç kullanırken cep telefonu ile görüşme yapan  ve emniyet kemeri takmadığı tespit edilen 928 sürücüye 196.099 TL para cezası uygulanmıştır. Alkollü araç kullanarak trafik güvenliğini tehlikeye düşüren 38 sürücünün ehliyetlerine geçici olarak el konulmuştur. Yapılan denetimlerde toplam 198 araç trafikten men edilmiştir.

 

İl geneli sorumluluk alanımız içerisinde toplam 82 yaralanmalı trafik kazası meydana gelmiş, bu kazalarda 132 kişi yaralanmış, can kaybı yaşanmamıştır.

Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com