Bugün, 7 Mart 2021 Pazar
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray Altınkaya köyünde uyuşturucu operasyonu

Aksaray Altınkaya köyünde uyuşturucu operasyonu

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticaretinin önlenmesi ve şüphelilerin yakalanarak kanun önüne çıkartılması konusundaki kapsamlı çalışmalar devam ediyor.

Konu ile ilgili yapılan istihbari çalışmalar sonucunda, Cumhuriyet Başsavcılığımız koordinesinde, Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasındaki Merkez ilçeye bağlı köylerde 24 Ocak 2021 günü uyuşturucu imal ve ticareti yapan iki şüphelinin üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramada, 16 gr metamfetamin, 5 gr toz esrar maddesi, 10 gr kubar esrar maddesi, 1 gr bonzai maddesi, 1 adet hassas terazi ve 1 adet uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirilmiştir.  

Ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığımız koordinesinde, Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasındaki Merkez ilçeye bağlı köylerde 23 Ocak 2021 günü uyuşturucu imal ve ticareti yapan üç şüphelinin üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramada, 2 gr Metamfetamin, 1 gr Skunk maddesi, 2 adet uyuşturucu kullanma aparatı, bir adet ruhsatsız pompalı av tüfeği ele geçirilmiştir.  

  Şüpheliler gözaltına alınmış olup, adlî makamlara sevk edileceklerdir.

Şüpheliler gözaltına alınmış olup, adlî makamlara sevk edileceklerdir.

Yapılan açıklamada,"Gençlerimizi zehir tacirlerinden korumak amacı ile titiz ve gayretli çalışmalarımıza devam edilecektir."ifadelerine yer verildi.