Bugün, 4 Mart 2021 Perşembe
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray Belediyesi bayram boyunca müzik ziyafeti sunuyor

Aksaray Belediyesi Kurban Bayramı boyunca müzik kutusuna dönüştürdüğü araç ile şehrin cadde ve sokaklarını gezip Aksaraylılara canlı müzik keyfi yaşattı. 

Aksaray Belediyesi Kurban Bayramında vatandaşlara müzik şöleni sunmak için bir aracı müzik kutusuna dönüştürdü. Aksaray Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğünce canlı müzik kutusuna dönüşen araç, Aksaray’ın mahallelerini gezerek vatandaşlara eğlenceli dakikalar yaşattı. Müzik Kutusu aracına eşlik eden bir başka araçta ise çocuklara ve vatandaşlara çeşitli ikramlıklar ve sürpriz hediyeler dağıttı. Sunulan hizmet, çocuktan yaşlısına kadar her yaş grubunun gönlünü fethetti.   

Evlerinin balkonlarına çıkan bazı vatandaşlar, etkinliği cep telefonlarıyla kaydetti. Bazı vatandaşlar ise şarkılara tempo tuttu. 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Canlı Müzik kutusu aracının Kurban Bayramı boyunca Aksaray’ın cadde ve sokakların müzik ziyafeti sunacağını belirtti. Başkan Dinçer, Müzik kutusu aracının yoğun ilgi gördüğünü sözlerine ekleyerek “Ramazan Bayramında sokağa çıkma kısıtlaması sırasında benzer bir uygulama yapmış, mahalle mahalle dolaşarak Aksaraylı hemşerilerimize müzik ziyafeti sunmuştuk. Bu hizmetimiz çok beğenildi. Bu bayram da canlı müzik aracımız cadde ve sokaklarımızda dolaşarak vatandaşlarımızın bayram sevincine ortak oldu.

Kurban Bayramında sokağa çıkma kısıtlaması yok ancak bazı vatandaşlarımız tedbirli davranarak zorunlu olmadıkça dışarı çıkmıyorlar. Bizlerde her zaman vatandaşlarımızı uyarıyoruz. ‘Hiçbir virüs bizim tedbirlerimizden güçlü değildir’ diyoruz. Hijyene dikkat etmelerini, sosyal mesafe kuralları ve maske kullanmaları konusunda hassas davranmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.