Bugün, 7 Mart 2021 Pazar
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray Belediyesi: Kar yağışına karşı teyakkuzdayız

Aksaray | Aksaray haber | aksarayhaber68 | Aksaray son dakika | Aksaray haberleri |Son Dakika Aksaray Haberleri

 

Aksaray Belediyesi son günlerde şehir genelinde etkisini gösteren kar yağışından vatandaşların olumsuz yönde etkilenmemesi için yağışların başlaması ile birlikte harekete geçiyor. 

Geçtiğimiz günlerde ülke genelinde başlayan yoğun kar yağışı ve hava muhalefetinin etkisi ile ulaşım güçlükle sürdürülmüştü. Aksaray kent merkezinde de etkisini gösteren yağışlara karşı daha önceden karla mücadele eylem planı hazırlayan Belediye ekipleri belirlenen plan dahilinde gece gündüz demeden cadde, sokak ve ana arterlerin ulaşıma kapanmamasını sağlamış ve yaşanabilecek olumsuzluklarında önüne geçmişti.  


Geçtiğimiz günlerde yağan kar yağışından vatandaşlar nezdinde tam not alan Aksaray Belediyesi meteorolojik uyarıları da dikkate alarak olası bir kar yağışına karşı iş makinalarını ve görev alacak personellerini hazırda bekletiyor. 
Vatandaşların mağduriyet yaşamaları durumunda ise ulaştıkları Aksaray Belediyesi Çağrı Merkezi 24 saat boyunca vatandaşlara kulak veriyor. Ayrıca soğuk kış günlerinde sokakta yaşayan sahipsiz hayvanlara da şefkat eli uzatmaya devam ediyor.