Bugün, 14 Nisan 2021 Çarşamba
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray Bilim Merkezi, Robot Teknolojilerine meraklı gençleri buluşturuyor

Aksaray Bilim Merkezi, Robot Teknolojilerine meraklı gençleri buluşturuyor

Aksaray Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak Aksaray Bilim Merkezi, Robot Teknolojilerine meraklı gençleri buluşturuyor. Aksaray Bilim Merkezi Gönüllülük Programına dahil olan gençler, geleceğin teknolojilerine Aksaray Belediyesi Bilim Merkezinden yön verecek.

Aksaray Belediyesi Gençlik ve Bilim Merkezi, bilimin teknolojiye entegrasyonu sağlayan orta Anadolu’nun en işlevsel tesislerinden biri olma özelliği taşıyor. Bilim Merkezinde uzay teknolojileri, insansız hava araçları, robot teknolojilerini olmak üzere gibi insan hayatını kolaylaştıran birçok teknolojik ürünleri geliştirmek ve gençlerin teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeleri için tüm imkânlar sağlandı.

Gençler, Bilim Merkezi içerisinde yer alan laboratuvarlar ve atölyelerde bilim ve teknolojik çalışmalar yapılabilecek.  Yüksek teknoloji imkânlarıyla üretim yapma becerisi elde edecek

 

Aksaray Belediyesi Gençlik ve Bilim Merkezinin açılışa hazırlandığını ifade eden Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Bilgi çağı olarak adlandırılan içinde bulunduğumuz dönemde Bilim ve araştırma toplulukları öne çıkıyor. Biz yerel idareciler olarak Bilim Merkezimizde gençlerimize çok güzel imkânlar sunuyoruz. Bilim ve teknolojiyi aynı anda kullanmalarını ve yüksek teknoloji ile geleceğe yön vermelerini arzu ediyoruz. Bilime ve robot teknolojisine meraklı tüm gençlerimizi bilim merkezimize bekliyoruz” dedi.