Bugün, 15 Nisan 2021 Perşembe
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray Cumhuriyet Mahallesi Kan Vermede Yine Zirvede

Aksaray | Aksaray haber | aksarayhaber68 | Aksaray son dakika | Aksaray haberleri |Son Dakika Aksaray Haberleri | Aksaray gazete Aksaray yerel haber

Aksaray Merkez TOKİ Cumhuriyet Mahallesi'nde dördüncüsü düzenlenen kan bağışına 110 kişinin katılımıyla 110 ünite kan bağışının yapıldığı öğrenildi. Kızılay’ın kan bağışına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.Aksaray merkez Cumhuriyet mahallesi,bölge iller arasında kan vermede adını ilk sıraya yazdırmaya devam ediyor.

TOKİ Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Emre Ağaçdelen ve ekibinin organizasyonu ile düzenlenen kan bağışı kampanyasına daha fazla katılımın sağlanması için sosyal medya dahil tüm iletişim araçları kullanıldı.Muhtar Ağaçdelen'in kan bağışı çağrısına duyarlılık sergileyen vatandaşlar, yoğun katılım sağlayarak kan bağışında bulunup destek oldular.Kan bağışı kampanyası düzenlendiği üzerine yapılan duyurular sonrasında duyarlılık sergileyerek kan bağışında bulunan 110 vatandaştan 110 ünite kan bağışı alındığı öğrenildi.

6 Bölge İçinde Cumhuriyet Mahallesi adını 1.Sıraya Taşıdı

Aksaray Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Emre AĞAÇDELEN, "Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır" bilinci çerçevesinde Kızılay ile dördüncüsünü düzenlediğimiz Kan Bağışı organizasyonunda yine bir farkındalık oluşturduk. Öncelikle Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinden oluşan ve şehrin farklı bölgelerinden de gelen bağışçılarla birlikte  110 ünite kan bağışı yapıldı ve  bölgeler arasında Cumhuriyet Mahallesi'nin adını birinci sıraya taşıdı. 1 ünite kanın 3 can ve 1 fidan dikimine niyet edilerek alındığını belirten Muhtar Ağaçdelen, bu tür yardımlaşma projelerine olan ilgi ve desteklerinden dolayı vatandaşlara teşekkür etti. Bu sorumluluk bilincinin artarak toplumda herkese ulaşması için çevresindeki vatandaşları duyarlılığa davet etti.

Kan bağış uzmanları, kan bağışında bulunan vatandaşlara kan bağışının hayat kurtaracağını belirterek teşekkür ederken diğer vatandaşlara da teşvik olduğunu belirttiler.