Bugün, 8 Aralık 2021 Çarşamba
Çarşamba 9.2 ° / 3.1 °
Perşembe 10.7 ° / 4 °
Cuma 13.2 ° / 4.2 °
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray Dizi ve Sinema Filmlerine Ev Sahipliği Yapıyor 

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer ile birlikte; Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizilerinin yapımcısı Bozdağ film tarafından çekimleri Aksaray da devam eden Celaleddin Harzemşah dizi film setini ziyaret ederek yapımcı ve oyuncularla görüşerek bilgi aldı. 

Sultanhanı İlçesi sınırları içerisinde doğal ortamda devam eden dizi filmin setini ziyaret eden Vali Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptıkları açıklamada kentin dizi ve sinema filmlerinin çekimlerinde sahip olduğu doğal özellikleri tercih edilmeye devam ettiğini belirttiler. 

Vali Hamza Aydoğdu ziyaretleri ile ilgili yaptığı açıklamasında; Türkiye’de ilgiyle izlenen dizi filmlerin yapımcı ve oyuncu kadrosunun yeni dizi ve sinema filmlerinin çekiminde Aksaray’ı tercih ettiklerini söyledi. 

Kentin sahip olduğu tabi güzellikleri ve doğal ortamlarının sektörün ilgisi çektiğini daha öncede birçok sinema filminin çekimlerine ev sahipliği yaptığını vurgulayan Vali Aydoğdu; 

“Kendi tarihimizi,  kendi geleneklerimizi, kültürümüzü gelecek nesillere aktaracak çok güzel bir proje. Bu proje için Aksaray’ın seçilmesi kentin tanıtımı açısından tarihi misyonu açısından çok anlamlı ve değerli. Aksaray’ı seçtikleri için Bozdağ Filme Mehmet Bozdağ’a çok teşekkür ediyorum. Türk Tarihi kahramanlıklarla dolu bu kadar kahramanlıklar la dolu bir tarihin bence bu projeler geç kalınmış projeler daha önce yapılması gereken projeler emek sarf edilerek böyle bir projeye el atılmış. Bizde bütün birimlerimiz halkımızla destek vererek bu diziyi çekilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız kendi tarihini kendi kültürünü kendi medeniyetini gelecek kuşaklara aktarmayan bir milletin ayakta kalması mümkün değildir. Bugün burada bunu görmek bizi memnun etti. 

Osman dizisinin 2. Sezon bazı bölümleri de Aksaray da çekilecek Türkiye ve Dünyada ses getirecek bir dizi, bu anlamda emeği gecen oyunculara, yönetmenlere ve Bozdağ filme çok teşekkür ediyorum. İnşallah bol izleyicisi olan bir yapım olur” dedi.