Bugün, 15 Nisan 2021 Perşembe
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray Esnaf ve Sanatkârlar odası Başkan vekili Dede Özkaraca:Kahvehanecinin dayanacak gücü kalmadı

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Aksaray Esnaf ve Sanatkârlar odası Başkan vekili Dede Özkaraca, Tüm tedbirlere uyarak iş yerlerini açan kahvehanecinin "Artık dayanacak gücü kalmadı. Bazılarda hiç açmadılar açıp kapatanlar oldu Kahvehaneci Esnafı zor durumda acil can suyu desteği sağlanmalı dedi.

 

-Mal sahipleri, esnafımızı kira ödemeleri konusunda sıkıştırmaya başladı"

 

-Çalışan işçisinin günlük yevmiyesini çıkaramaz durumda 

 

-Elde avuçta birikmişi kalmadı borçlanarak günü kurtarma çabasında 

 

"kahvehaneci esnafına faizli, ötelemeli kredi istemiyoruz hibe istemiyoruz Devletimiz tarafından  Acilen Sıfır faizli bir yıl ödemesiz 36 ay vadeli en az 30 bin TL kredi imkanı sağlanmalı. Aksi takdirde kahvehaneci Esnafı işyerlerini bir bir kapatıp işsizler ordusuna katılacaktır. 


 

Özkaraca: Tüm tedbirlere uyarak kahvehane işleten esnafın günübirlik çalışarak para kazandığını, yeni tip koronavirüs  (Kovid-19) tedbirleri kapsamında işyerlerinin 2 ay15 gün kapalı olduğunu 1 Haziran tarihi itibariyle açıldıgını fakat oyun oynama yasağının olması sebebiyle müşteri gelmediğini  virüsün dünya genelinde bir salğın olduğunu insanların sağlığının her şeyden önemli olduğu bilincindeyiz, buna bir itirazımız yok olamazda fakat her şeye rağmen hayat devam ediyor insanlar temel ihtiyacılarını gidermek zorunda borçlanmak, borcunu ödeyememek aile içinde huzursuzlukların en büyük sebebidir. kahvehaneci esnafının artık dayanacak güçlerinin kalmadığını belirterek biran önce kahvehaneci esnafına acil destek verilmelidir dedi.