Bugün, 28 Eylül 2021 Salı
Aksaray nöbetçi eczaneleri
Anahtar Kelimeler: Aksaray .yılını pasta keserek kutladı

Aksaray FM,30.yılını pasta keserek kutladı

Aksaray | Aksaray haber | aksarayhaber68 | Aksaray son dakika | Aksaray haberleri |Son Dakika Aksaray Haberleri | gazete | Aksaray yerel haber | Haber Aksaray

 

Aksaray’ın ilk radyosu olan Aksaray Fm Radyosu  yayın hayatındaki 30.yılını pasta keserek kutladı.

 

Kutlamaya  Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu, Ayhan Erel  ,İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ,  AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy , CHP il Başkanı Ali Abbas Ertürk, Deva Partisi İl Başkanı Necati Coşkuner,  Belediye meclis Üyesi  Fehmi Kuyucu,  68 Aksaray Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Südemen , Aksaray Muhtarlar Derneği Başkanı Fikret Dağ, Aksaray Kırım Türkleri Başkanı Ahmet Kırımlı , meslektaşlar ve dinleyiciler katıldı.

Etkinlik açılış konuşmasını  Aksaray Milletvekiili Ayhan Erel yaptı.Milletvekili Erel," Aksaray radyosu  ilk defa radyo  sesini duyduğumuz, Aksaray'dan haber aldığımız ve güzel müzikler dinlediğimiz;biz de çok güzel anıları olan bir radyodur . Özellikle cemil hocamın  ve muzaffer hocamın Akşam sefası programında ki sesi sayesinde  çok daha güzel yayınlar vardı.  Ben bu radyonun bugüne kadar gelişiminde katkısı  olan her alanda emeği olan her arkadaşıma çok teşekkür ediyorum, nice 30 yıllara diyorum. Aksaray deyimiyle   emeğinizi yağlı olsun Saygı ve sevgiler diliyorum" dedi.


Daha  sonra  Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu  yaptığı konuşmada," Biz radyonun altın yıllarında yetiştik. Bizim çocukluğumuzda televizyon yoktu radyo vardı. Ajans  haberleri meşhurdu hatta her evde Radyo olmazdı,  ajans dinlemek için Radyosu olan evlere toplanırdık.Kıbrıs Çıkarması ile beraber televizyon girdi hayatımıza.Hiç unutmam Ulu Cami'nin önündeyim yeşil köşe ve Park Hastanesi vardı akşam saat bu yaz gününe göre 7.30 gibi haberler olurdu. Kıbrıs haberleri izlemek için halk orada toplanırdı.  Ancak radyo özelliğini kaybetmedi kulak duyduğunu hayal eder  özgürce kaydeder; ancak televizyon emperyalisttir gösterdiği eşyayı konuşulduğunda hep aynı yayın aklımıza gelir Ben daha önce TRT de 2 yıl proğram yöneticiliği yaptım sektörün içinden gelmeyim oradan kaymakamlığa geçtim. Burada yayın hayatına çok emekler vererek 30. Kuruluş yılını kutlayan Aksaray Fm Aksaray’ın ilk radyosu olarak hep halkın gönlünde yer aldı.Tüm emek verenleri tebrik ediyorum" dedi.
Ulu Cami İmamı İsmail Akbaş  Kur’anı kerim tilavetinin ve  dua okumasının ardından Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu,Ayhan Erel ve Aksaray Fm Radyosunun kurucusu yönetim kurulu başkanı Abdulkadir Ay birlikte, üzerinde 30. Yıl Logosu bulunan yaş pastasını keserek hayırlı olsun dediler.
Proğram sonrası  misafirlere radyo bahçesinde kokteyl ikramında bulunuldu. Misafirler yayın bölümüne davet edilerek canlı yayın  stüdyosu gezdirildi. Radyo dinleyicileri ise Dj lerle  hatıra fotoğrafları çektirerek hayırlı olsun dileğinde bulundular.