Bugün, 19 Nisan 2021 Pazartesi
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği 2021 yılının iyilik hikayesine hızlı başladı

Aksaray | Aksaray haber | aksarayhaber68 | Aksaray son dakika | Aksaray haberleri |Son Dakika Aksaray Haberleri

BİR AYDA BEŞ TIR YARDIM

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği 2021 yılının iyilik hikayesine hızlı başladı.

2020 Yılında kaydadeğer bir performans sergileyen derneğin, hem Aksaray'da hem de yurtiçi ve yurtdışında başta Koronavirüs olmak üzere, deprem, sel, açlık, susuzluk, vb acil yardım gerektiren hallerde insani yardım çalışmalarında aktif rol aldığı biliniyor.

İDLİB'DE 3000 AİLEYE YARDIM


Yardım ile ilgili açıklama yapan Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz Suriye'de devam eden belirsizliğin bedelini sivil vatandaşların ödemekte olduğunu söyledi. İdlib'e sığınan yaklaşık 4 milyon masum insana duyarsız kalmayan Aksaray'lı hayırseverlerin 2021'in ilk ayında bölgeye dört tır patates ve bir tır soğan gönderdiklerini belirten Korkmaz, diğer illere kıyasla bu yardımların kaydadeğer bir örneklik teşkil ettiğini vurguladı. İdlib'de büyük bir insani dramın yaşandığını hatırlatan Aksaray İHH Başkanı Şenol Korkmaz, Aksaraylılar olarak komşuluk, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma değerleri kapsamında iyi bir sınav verdiklerine inandıklarını ifade etti ve bu hafta içinde bir tır su, bir tır patates ve bir tır un olmak üzere üç tırın daha bölgeye gönderileceğini sözlerine ekledi.

YARDIMLAR DEVAM EDİYOR


Bir çuval unun 140₺ ve bir çuval patatesin 40₺ olduğunu hatırlatan Korkmaz, hayırseverlerin Ulu Camii arkasındaki İHH bürosuna gelerek bağış yapabileceklerini, 05426572862, 05052571284 nolu telefonlarla irtibat kurabileceklerini veya Kuveyttürk ve Ziraat Bankasındaki Aksaray İHH hesaplarına havale/EFT yapabileceklerini sözlerine ekledi.

TEŞEKKÜR


Bir lise öğrencisinden, bir iş insanına kadar Aksaray'dan, yurtiçinden ve yurtdışından birçok kıymetli insanın iyilik izinin olduğu yardımlardan dolayı herkese ayrı ayrı teşekkür eden Aksaray İHH Başkanı Şenol Korkmaz, Suriye'de hayat normale dönene kadar yardımların devam edeceğini bildirdi.