Bugün, 2 Aralık 2020 Çarşamba
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal görevden alındı Yerine Hasan Hüseyin Güller atandı.

Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal, görevden alındı Yerine Hasan Hüseyin Güller atandı.

Resmi Gazete'de yer alan atama kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlandı. Buna göre 14 ile yeni il müftüleri atandı.

Resmi Gazete'deki atama kararnamesine göre Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı 14 ile yeni müftü atanırken bir müftü de görevden alındı.

 

Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal, görevden alındı.

Aksaray İl Müftülüğüne Konya il müftü yardımcısı Hasan Hüseyin Güller atandı.

 

Hasan Hüseyin GÜLLER

1973 yılında Konya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kadınhanı’nda tamamladı. 1994 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne girdi. 1997 yılında İmam-Hatiplik görevine başladı. 1999 yılında fakülteden mezun oldu.

1999–2000 yıllarında kısa dönem olarak Sarıkamış’ta askerlik görevini yaptı. 2000 yılında kursiyer olarak girdiği Selçuk Yüksek İhtisas Eğitim Merkezinden 2003 yılı Nisan ayında mezun oldu.

Aynı yılın Haziran ayında Muş-Varto ilçe vaizliğine, Kasım ayında da Kahramanmaraş İli Nurhak İlçe Müftülüğü görevlerine atandı. 2005-2011 yılları arasında Burdur İli Kemer İlçe Müftülüğü, 2011-2015 yılları arasında Mersin İl Müftü Yardımcılığı ve 2015-2019 yılları arasında da Adana İli Seyhan İlçe Müftülüğü görevlerini yürüten Güller, 29 Temmuz 2019 tarihinde Konya İl Müftü Yardımcılığı görevine başladı.

Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Hadis anabilim dalında “Üç Talakla İlgili Hadislerin Rivayet Tekniği Açısından İncelenmesi ve Tahrici” isimli çalışmasıyla yüksek lisans eğitimini tamamlayan Güller, halen aynı üniversitede doktora eğitimine devam etmektedir. Güller evli ve 2 çocuk babasıdır.