Bugün, 2 Aralık 2020 Çarşamba
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Çalışanına Saldırıyı Kınadı

Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Çalışanına Saldırıyı Kınadı

Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada,Eczane çalışanının maske denetimi yapan sağlık görevlisine saldırması olayını kınayarak,sürecin en yakın takipçisi olacağını ifade etti.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"İçisleri Bakanlığımızın İller İdaresi Genel Müdürlüğü'nün koronavirüs salgını ek tedbirleri doğrultusunda gerçekleştirilen denetimi esnasında ekibimiz fiziksel,sözel şiddete ve hakarete uğramıştır.

Personelimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor,olayı en ağır şekilde kınıyor ve sürecin en yakın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla sunuyoruz" ifadelerine yer verildi.

SALDIRI OLAYI NASIL GERÇEKLEŞTİ?

Aksaray'da maske denetimi yapan sağlık görevlisi girdiği eczanede eczacı tarafından saldırıya uğradı. Sağlık görevlisi hastaneye kaldırılırken eczacı gözaltına alındı.
Olay, saat 11.30 sıralarında Eski Sanayi Caddesinde bulunan bir eczanede meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Aksaray Valiliği tarafından oluşturulan sağlık ekibi, kentte Korona Virüs tedbirlerine yönelik maske, mesafe ve hijyen denetimine çıktı. Uygulamalarda esnaf ve vatandaşları kontrol eden ekipler cadde üzerinde bulunan bir eczaneye girerek kontrol etmek istedi. Burada eczacı olarak çalışan Yılmaz K. (56) nedeni belirlenemeyen bir sebepten 112 Acil Yardım Şube Müdürü Can Cansızlar’a (37) kafa atarak saldırıda bulundu. Eczacının kafa atması sonucu başından yaralanan Cansızlar ambulansla Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine kaldırıldı. Olayı gerçekleştiren eczacı Yılmaz K. ise polis ekiplerince gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.