Aksaray İŞKUR'dan 17 kişilik TYP işçisi alımı

Aksaray İŞKUR

Aksaray İŞKUR'dan 17 kişilik TYP işçisi alımı

AKSARAY İŞKUR’DAN 17 KİŞİLİK TYP İŞÇİSİ ALIMI

Aksaray İŞKUR İl Müdürlüğümüz ile Aksaray İl Göç İdaresi Müdürlüğü iş birliğinde; Geri Gönderme Merkezleri, Geçici Barınma Merkezleri ve İl Müdürlüklerinde yürütülen kamu hizmeti faaliyetlerini desteklemek amacıyla 5 kişilik,

Yine İl Müdürlüğümüz ile Aksaray İl Müftülüğü iş birliğinde; İl Müftülüğüne bağlı hizmet alanları içerisinde yürütülen kamu hizmeti faaliyetlerini desteklemek amacıyla 12 kişilik olmak üzere TOPLAM 17 KİŞİLİK Toplum Yararına Program düzenlenecektir.  

BAŞVURU TARİHLERİ 26 OCAK-30 OCAK 2024

6 ay süreyle gerçekleştirilecek Toplum Yararına Programa başvurular 26.01.2024-30.01.2024 tarihleri arasında İŞKUR İl Müdürlükleri ve Hizmet Merkezleri, e-Devlet, İŞKUR e-şube ( www.iskur.gov.tr ) veya ALO-170 iletişim hattı üzerinden yapılacak olup program 08.02.2024-08.08.2024 tarihleri arasında uygulanacaktır.

GENEL ŞARTLAR

TYP’ye başvuracak katılımcı adaylarının İŞKUR’a kayıtlı olmaları, programa başvuru ve program başlangıç tarihlerinde işsiz olmaları ve de program süresince başka bir işyerinde sigortalılıklarının bulunmaması, en az 18 yaşını tamamlamış olmaları; herhangi bir öğretim kurumunda öğrenci olmamaları (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); emekli ve malul aylığı almamaları gerekmektedir. Ayrıca TYP talep tarihinden önceki bir yıl içerisinde ve programın fiilen başlayacağı tarihe kadar yüklenicinin veya bağlı ve yan kuruluşlarının çalışanı olan kişiler programdan yararlanamazlar.

Ayrıca;  

1)Bir kişi aynı gün başvuruları başlayan TYP’lerden yalnızca birisine müracaat edebilecektir.

2)Bir kişi 27.09.2017 tarihinden itibaren en fazla 9 ay süreyle TYP’lerden yararlanabilecektir.

3) TYP’lere;  

• Adrese Kayıt Sistemine göre (AKS) aynı adreste oturan kişilerden yalnızca biri katılabilir.
Aynı adreste ikamet eden kişilerin listelerde isimlerinin olması halinde; başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınacaktır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılacaktır.Cumartesi 18.8 ° / 8.3 °
Pazar 17.6 ° / 7.9 °
Pazartesi 19.4 ° / 5.3 °
Aksaray nöbetçi eczaneleri