Bugün, 19 Ekim 2021 Salı
Aksaray nöbetçi eczaneleri
Anahtar Kelimeler: Aksaray jandarmadan traktör denetimi

Aksaray jandarmadan traktör denetimi

Aksaray jandarmadan traktör denetimi


Aksaray İl Jandarma Komutanlığı tarafından tarımsal faaliyette bulunan traktörlerin karışmış olduğu kazaların önüne geçebilmek maksadıyla kapsamlı denetimler icra edilmeye devam ediliyor.

Bu kapsamda icra edilen denetimler esnasında traktörlerde görünmeyi sağlayan üçgen reflektör, flaşörlü lamba ile 2001 yılından sonra üretilen traktörlerde zorunlu olan devrilme esnasında sürücünün traktörün altında kalarak ölmesini engelleyen koruma çerçevesinin bulunup bulunmadığı kontrol edildi.

Reflektör, flaşörlü lamba ve koruma çerçevesinin önemi konusunda traktör sürücülerine bilgilendirme yapılarak, “Traktör Kullanımında Güvenlik” konulu broşür dağıtıldı.

Ayrıca traktörlerin ve diğer tarım araçlarının uygunsuz olarak trafikte seyretmelerine izin verilmeyerek, sürücülere kısıtlama ve yasaklara uymaları konusunda hatırlatmalar yapıldı.

Yapılan açıklamada,"Tarımsal faaliyette bulunan araçların karışmış olduğu kazaları en aza indirerek vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için trafik denetimi ve bilgilendirme faaliyetlerimize devam edilecektir."ifadelerine yer verildi.