Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

03.04.2020

  • İMSAK 04:55
  • GÜNEŞ 06:19
  • ÖĞLE 12:52
  • İKİNDİ 16:27
  • AKŞAM 19:16
  • YATSI 20:34
Anahtar Kelimeler: Aksaray Üniversitesi() yaşında

Başkan Koçak, “Köyünde kal, üretime devam et”

Prim Ödeme Sürelerinin Ertelenmesi Hakkında Duyuru

Başkan Koçak:Sulama ve elektrik borçları 1 yıl faizsiz ertelenmeli

Sokağa çıkamayan aynı zamanda dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailele...

Aksaray'da Koronavirüs pozitif vaka sayısı 4 olarak açıklandı

LPG'de 95 kuruş indirim

Sokak hayvanları unutulmadı

AK Parti İl Başkanları toplantısı telekonferans ile yapıldı

İl Başkanı Altınsoy:İşçi ve işverenlerimizin yanındayız

Başkan Altınsoy: Evde Kal Kitap Oku

AK Parti İl Başkanı Altınsoy 65 yaş üstü vatandaşları telefonla ar...

AK Parti İl Başkanı Altınsoy:Şehir hastanelerinin önemi ortaya çık...

Başkan Ertürk:Emekçi ve dar gelirlilerin yüzünü güldürecek ekonomi...

Milletvekili Erel:İhtiyaç sahibi insanlara gerekli yardımlar yapıl...

Doğalgaz Aksaray'da neden pahalı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir’de yapıl...

Meteoroloji’den Uyarı! Karla karışık yağmur ve kar geliyor…

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Başkan Belgemen:İhtiyaç Sahiplerine Yardım Yapacağız

Kağıthane Müftülüğünden Sultanhanı Müftülüğüne otomobil hibe edild...

Sultanhanı ilçesi uyuz hastalığı tehdidi altında

İl Özel İdaresi Köylerin Altyapı Problemlerini Çözmeye Devam Ediyo...

Ağaçören Kaymakamı Osman Acar Kurtini Köyünü Ziyaret Etti

Engelli Gazeteci Tekin'e Müge Anlı'dan Akülü Sandalye Hediyesi

Gülağaç’ta Güzel Şeyler Oluyor

Aksaray Üniversitesi(ASÜ) 14 yaşında

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, gerek fiziki donanımı, gerek bilimsel alanda ürettiği çalışmaları, gerekse toplum merkezli faaliyetlere sunduğu katkılarıyla ASÜ’nün, hızlı yükselişini sürdürdüğünü belirtti. 

ASÜ’nün 14’üncü kuruluş yıldönümünü yazılı bir basın açıklamasıyla kutlatan Şahin, her geçen yıl anlamlı bir büyüme sağlayabilmek adına çalıştıklarını ve eğitim-öğretim alanında yaşanan tüm müspet değişimleri yakından takip ederek, uyumlandıklarını söyledi. Yeni fakülteler, bölümler ve programlar kurduklarını, bunları yaparken de hayatta karşılığı olan bir büyüme planıyla hareket ettiklerini kaydeden ASÜ Rektörü, “Öğrenci sayısı, fiziki yeterlilik ve altyapı, akademik başarı, tercih edilirlik, laboratuvar olanakları, şehirle uyum… 14’üncü yaşına erişen Üniversitemiz, kendisi ile aynı dönemde kurulan üniversiteler arasında pek çok bakımdan üst basamaklarda yer almaktadır. Biz, tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte, Üniversitemizi bugün bulunduğu yerden daha iyi noktalara taşımak arzusu içindeyiz. Bunun için de var gücümüzle ve tüm samimiyetimizle çalışıyor, üretiyoruz” dedi. ASÜ’nün, rutin gereksinimlerini tamamlamasının ardından, iç derinliği arttıran ve arttıracak pek çok projeyle gelişim sürecinin sürdüğüne değinen Rektör Şahin, “Üniversitemiz, ülke genelinde ihtisaslaşma payesi alan 15 üniversiteden birisi olmuştur. Bu hususa ilişkin proje çalışmaları devam etmektedir. İhtisaslaşma ASÜ’yü ve şehri spor ve sağlık alanında bir üst faza taşıyacak ve alanında bir cazibe merkezi haline getirecektir. Bunun yanı sıra ASÜ, ülkenin en çevreci dördüncü Üniversitesidir. Ağaçlandırma, çevre düzenlemeleri, bisikletli ulaşım, enerji kullanımı gibi parametrelere ilişkin yaptığımız yatırımlar, en çevreci üniversiteler sıralamasında yer almamıza katkı sunmuştur. Tıp Fakültemizin şehrimizdeki sağlık hizmetlerine katkısı da giderek artmaktadır. Ameliyat çeşitliliğinin artması ve A Grubu diye adlandırılan ameliyatların dahi şehrimizde yapılabilir hale gelmesi, sağlık hizmeti hususunda vatandaşlarımızın il dışına çıkma gereksinimini azaltmıştır. Sporcularımız, farklı branşlarda hem Üniversitemizi, hem de şehrimizi derece ve madalyalarla temsil etmektedir. Kampüste engellerin ortadan kaldırılmasına dair yapılan çalışmaların ardından Turuncu Bayrak ödülü alan Üniversitemiz, Mavi ve Yeşil Bayraklar için de hazırlıklarını son aşamaya getirmiştir. Kültür-sanatla alakalı faaliyetler de aralıksız şekilde devam etmektedir” dedi. Hiçbir başarının tek başına elde edilemeyeceğini de vurgulayan Prof. Şahin, “İyi ve güzel tüm işleri hem akademik, hem de idari personelimizle birlikte gerçekleştirdik. Biz, şehrimize, milletimize ve ülkemize faydalı olmak adına çalışmaya devam edeceğiz. Her yıl bir öncekinden daha iyi bir noktaya gidiyoruz. Sonraki yılın bu yıldan çok daha iyi olması için tüm samimiyetimizle çalışmayı sürdüreceğiz” dedi. 

 

Şahin, konuşmasını teşekkür ederek tamamladı ve şunları söyledi: “En başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Üniversite’nin kurulmasına, yatırım almasına, kalkınmasına ve gelişmesine katkı sağlayan tüm devlet büyüklerimize, bakanlarımıza, milletvekillerimize, valilerimize, belediye başkanlarımıza, rektörlerimize ve tüm paydaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com