Bugün, 16 Mayıs 2021 Pazar
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray Üniversitesi'nin emektarları unutulmadı

Aksaray | Aksaray haber | aksarayhaber68 | Aksaray son dakika | Aksaray haberleri |Son Dakika Aksaray Haberleri | Aksaray gazete | Aksaray yerel haber | Haber Aksaray

Aksaray Üniversitesi (ASÜ)’nin 2006 yılında müstakil bir üniversite haline geldiğini, bu tarihten önce şehirde, başlangıç aşamasında Selçuk, daha sonra ise Niğde Üniversitelerine bağlı birimlerin faaliyet gösterdiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, 25 yıl veya daha uzun süredir kurumda görev yapan akademik ve idari personelle kahvaltı toplantılarında bir araya geldi.

Toplantılar 3-5 Mart tarihleri arasında, Salgın koşullarına göre planlandı. ASÜ’nün bu yıl 15’inci kuruluş yıldönümünü kutladığını ancak kökenlerinin 1986 yılına kadar uzandığını kaydeden Rektör Şahin, “Hâlihazırda Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak hizmet veren okulumuz, 1986-1987 eğitim-öğretim döneminde Selçuk Üniversitesi’ne bağlı bir okul olarak faaliyetlere başladı. Ardından, 1992 yılında Niğde Üniversitesi kurulunca, Aksaray’daki tüm birimler buraya bağlandı. 17 Mart 2006 yılında ise ASÜ kuruldu… Kurumumuz o günden bu yana ayrı bir üniversite olarak çalışmalarına devam ediyor” dedi. ASÜ’nün 15 yaşında olduğunu ancak geri planda 35 yıllık bir öykünün bulunduğunu kaydeden Prof. Şahin, “Özellikle 1990’lı yıllardan bu yana yaşanan dönüşüm süreçlerine şahit olan akademik ve idari personelimiz de bugün ASÜ çatısı altında görev yapıyor. 25 yıl veya daha uzun süredir kurumumuzda görev yapan çalışma arkadaşlarımızla, düzenlediğimiz sabah kahvaltılarında bir araya gelerek geçmişi ve yarını istişare etmek istedik. Biz, bilgi ve tecrübeye, ortak aklın gücüne inanıyoruz. Geçmiş ve bugün perspektifiyle yarına odaklanıyor, her gün bir öncekinden daha iyi bir noktada olmaya çalışıyoruz” dedi.

Böylesi önemli bir beşeri birikime sahip olmaktan duydukları mutluluğu dile getiren Prof. Şahin, toplantıların ardından katılımcılara “Teşekkür Belgesi” takdiminde bulundu.