Bugün, 1 Ekim 2020 Perşembe
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

01.10.2020

  • İMSAK 05:12
  • GÜNEŞ 06:33
  • ÖĞLE 12:39
  • İKİNDİ 15:58
  • AKŞAM 18:34
  • YATSI 19:50

Aksaray Valiliğinin Covid-19 tedbiri örnek oldu

Aksaray Valiliğinin Covid-19 tedbiri örnek oldu

Aksaray Valiliğinin Covid-19 tedbir ve kararları uyarınca Covid-19 testi pozitif çıktığı halde karantinaya alınan ancak buna uymayanların, kolluk kuvvetlerince gözaltına alınıp belirlenen barınma merkezinde 14 günlük zorunlu gözetime tabi tutulması kararının İçişleri bakanlığınca tüm illere örnek gösterildiğini ifade eden Vali Aydoğdu, İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 2 Eylül’de aldığı kararın duyurulmasından sonra kentte Covid-19 testi pozitif çıkan ve karantinada olması gereken kişilerin kolluk kuvvetlerince yapılan kontrollerinde evlerinde olduklarının belirlendiğini söyledi. 

Alınan kararın 2 Eylül’den itibaren Aksaray’da dikkatli ve etkin şekilde uygulandığını ve çok olumlu sonuç aldıklarını kaydeden Vali Aydoğdu; “Valiliğimizce alınan bu karar özellikle karantinaya alınan vatandaşlarımızın kontrolü, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla etkin şekilde uygulandı. Bu manada çok olumlu sonuç almamıza vesile oldu. Aksaray’da aldığımız bu tedbirler birçok ilimizde de uygulanmaya başlandı’ dedi. 

Vali Hamza Aydoğdu Covid-19 tedbirlerinin Aksaray’da etkin şekilde uygulandığını bakanlık kararları ve İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun gelişen duruma göre ilave tedbirler alarak bu konuda mücadeleye devam ettiğini belirtti.