Bugün, 22 Haziran 2021 Salı
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray ve Ardahan en fazla vaka artışı ve zatürre hasta sayısı yaşanan iller arasında yer aldı

Aksaray ve Ardahan en fazla vaka artışı ve zatürre hasta sayısı yaşanan iller arasında yer aldı

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önemli açıklamalarda bulundu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Aksaray ilindeki vaka sayısı artışı ve zatürre hasta oranını tabloda açıkladı.

Bakan Koca yaptığı açıklamada,"Ardahan ve Aksaray son bir hafta içerisinde vaka sayısı artışı ve zatürre hasta sayısında en fazla artış olan iki ilimiz arasında yer alıyor.
Aksaray 46.3 oran ile hasta yaş ortalaması en yüksek olduğu iller arasında."ifadelerine yer verdi.

Bakan Koca'nın yaptığı açıklamanın satır başları şu şekilde:
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Düğünlerimiz, nişanlarımız, taziyelerimiz yeni taziyelere kaynaklı yerler haline geliyor.Şu ana kadar sağlık kuruluşlarımızda virüsün bulaşmasından kaçamayan 29 bin 865 çalışanımız oldu. Ne yazık ki 52 sağlık çalışanımızı yitirdiklerimiz arasında ebediyete yolcu ettik.Son dönemde vaka artışlarının yaşandığı illerin başında Ankara geliyor.Salgın bölgesel farklılıklara rağmen ülke genelinde kontrol altındadır."
 '(Kovid-19 tedbirleri) Birtakım düzenlemeler birçok ilimizde başladı. Ankara özelinde daha yoğun şekilde gündeme alındı ama şu an sokağa çıkma kısıtı gibi bir durum gündemimizde yok.PCR ile ilgili bazı özel hastanelerde kaydın yeterince doğru tutulmadığını gördük. Gerekli uyarılar yapıldı. Şu an da o anlamda bir sıkıntı yok.
Şu dönemde kısıtlı bir şekilde eğitimin devamı şeklinde bir yaklaşımımız. Yani 1., 2., 8. ve 12. sınıflar ile ilgili düzenlemeyi gelecek hafta konuşmuş oluruz."
Ardahan ve Aksaray son bir hafta içerisinde vaka sayısı artışı ve zatürre hasta sayısında en fazla artış olan iki ilimiz arasında yer aldı.
Aksaray 46.3 oran ile hasta yaş ortalaması en yüksek olduğu iller arasında..."dedi.