Bugün, 25 Haziran 2021 Cuma
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray´a 51 milyon liralık 2 tesis, Niğde´de 71 milyon liralık yatırım bedelli 3 tesisin temelini atacak

aksarayhaber68 | aksaray haberleri

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Aksaray programı kapsamında Aksarayda Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 1 adet ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılacak 1 adet tesisin temelini atacak.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 23 Mayıs Çarşamba günü Aksaray´da düzenlenecek olan toplu temel atma merasimi ile 51 milyon lira yatırım bedelli 
2 adet tesisin temelini atacak.

Ayrıca Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu düzenlenecek merasimin ardından vatandaşlarla bir araya gelerek iftar yapacak.

Aksaray´a 51 Milyon TL´lik 2 Tesis

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, saat 18.30´da Valilik önünde düzenlenecek toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Aksaray İçme Suyu 2. Kısım İsale Hattı ile OGM tarafından ağaçlandırma ve ormancılık projesi adı altında yapılacak 1 adet tesisin de temelini atacak.

Ayrıca, Aksaray´da düzenlenen merasimde 10 aileye gelir getirici tür sertifikası ve 10 aileye de Orköy sertifikası verecek olan Bakan Prof. Dr. Eroğlu ceviz, badem, zerdali, sedir ve karaçam fidan türlerinden oluşan toplam 4.500 adet fidanı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Bölgeye Menba Kalitesinde İçme Suyu Sağlanacak           

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak 30,7 kilometre uzunluğundaki Aksaray İçme Suyu 2. Kısım İsale Hattı ile 420 bin kişiye ilave içme suyu temin edilecek ve ilin 2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacı güvence altına alınacak. Yine temeli atılacak ağaçlandırma ve ormancılık projeleri ile de ormanlık alanların artırılması ve orman köylülerinin desteklenmesi sağlanacak.

Niğde´ye 71 milyon liralık yatırım
 
 

NİĞDE (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Niğde´de 71 milyon liralık yatırım bedelli 3 tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Eroğlu, Niğde´de 71 milyon bedelle DSİ tarafından inşa edilecek Ulukışla İçmesuyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi ile bir ağaçlandırma ve ormancılık projesini içeren çalışmaların da temelini atacak. Ayrıca törende kent merkezi Taşkın Koruma Tesisi´nin de açılışı gerçekleştirilecek. 

Ayrıca, törende 5 aileye gelir getirici tür, 5 aileye de ORKÖY sertifikası verecek olan Bakan Eroğlu, ceviz, badem, ıhlamur, karaçam ve sarıçam fidanı türlerinden oluşan toplam 2 bin 500 fidanı vatandaşlara ücretsiz dağıtacak.

Temeli atılacak ve açılışı yapılacak tesislerle Ulukışla ilçesinin 2050´ye kadar içme ve kullanma suyu ihtiyacı karşılanacak, il merkezinde 3 mahalle taşkın zararlarından korunacak. 

 

Bugün gece 01.00´de Ömer Halisdemir Meydanı´nda düzenlenecek törenin ardından Bakan Eroğlu, vatandaşlarla bir araya gelerek sahur yapacak.