Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

29.03.2020

  • İMSAK 05:04
  • GÜNEŞ 06:26
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:25
  • AKŞAM 19:11
  • YATSI 20:28

Aksaray'da sağlık çalışanlarına bir destekte Ayyıldız Mobilya'dan

Aksaray’da hastaneye gelen her vatandaş kontrolden geçiriliyor

Aksaray otogarında seyahat sınırlandırması başladı

Sağlık çalışanlarına öğretmenlerden destek geldi

Atama kararları Resmi Gazete'de

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına Karaismailoğlu atandı

Koronavirüs Kapsamında 65 Yaș Üstü Sokağa Çıkma Yasağı Bulunanları...

Başkan Altınsoy: Evde Kal Kitap Oku

AK Parti İl Başkanı Altınsoy 65 yaş üstü vatandaşları telefonla ar...

AK Parti İl Başkanı Altınsoy:Şehir hastanelerinin önemi ortaya çık...

Başkan Ertürk:Emekçi ve dar gelirlilerin yüzünü güldürecek ekonomi...

Milletvekili Erel:İhtiyaç sahibi insanlara gerekli yardımlar yapıl...

AK Parti İl Başkanları toplantısı video konferans yöntemiyle gerç...

AK Parti iki ilçe kongresini ileri bir tarihe erteledi

Doğalgaz Aksaray'da neden pahalı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir’de yapıl...

Meteoroloji’den Uyarı! Karla karışık yağmur ve kar geliyor…

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Kağıthane Müftülüğünden Sultanhanı Müftülüğüne otomobil hibe edild...

Sultanhanı ilçesi uyuz hastalığı tehdidi altında

İl Özel İdaresi Köylerin Altyapı Problemlerini Çözmeye Devam Ediyo...

Ağaçören Kaymakamı Osman Acar Kurtini Köyünü Ziyaret Etti

Engelli Gazeteci Tekin'e Müge Anlı'dan Akülü Sandalye Hediyesi

Gülağaç’ta Güzel Şeyler Oluyor

Akçakent köyünün içme suyu sorunu çözüme kavuştu

Aksaray´da Doktor sıkıntısı vatandaşı çileden çıkardı

aksarayhaber68 | aksaray haberleri | aksaray haber | aksaray son dakika haberleri

Orta Anadolu Bölgesinin illerinde  yaşanan sağlık sorunları aşağı yukarı aynı, daha çok önemli uzmanlık alanlarında ya doktor yok, ya da yetersiz konumda. Nüfuslara göre orantılandığında Doktor sayısı Türkiye ortalamasının en düşük olduğu iller yine Orta Anadolu bölgesinde bulunan iller olmuştur.
 
/resimler/2019-8/1/1017229366246.jpg
 
 
Birçok konuda olduğu gibi sağlık alanında da mağduriyet yaşayan bölge halkı zaman zaman kendi penceresinden feryat ederken il dışı sevklerin çok olmasını içlerine sindiremediklerini ifade ederek serzenişte bulunuyorlar.  kesinlikle verdikleri oylara göre ters orantıda mağduriyet yaşadıklarını ifade ediyorlar.
 
 
 
Daha çok iktidar Milletvekillerinden medet uman bölge halkı muhalefetin sözlü sahip çıkmasından dolayı bölgede bir türlü sinerji oluşturulamıyor diyerek beklentilerini sıralıyor.
 
 
 
 Vatandaş olarak  siyasilerden bazı hassas konularda  parti içi vekil farkı , iktidar muhalefet farkı gözetmeden bölgenin ihtiyaçlarına çözüm bulunmasını istiyoruz, üstelik bölge halkının  sağlığı için hep birlikte bakanlığa gidilmesini temenni ediyoruz diyorlar, hatta il farkı gözetmeksizin bölge Milletvekilleriyle birlikte ?´doktorumu istiyorum´´  çıkışının yapılmasını bekliyorlar.
 
 
 
İllere göre eksik uzmanlık alanları birebir aynı olmazsa da elzem olan uzmanların mutlaka temini gerekiyor. Son günlerde ortak sorunlarla boğuşan  Orta Anadolu Bölgesi sağlığını arıyor.Bu güne kadar mecliste gündeme gelmiş olan cümlelere bakıldığında acaba etkileşim olmuş mu bunu geçmişe bakarak anlamak mümkündür, hem de kim ne demiş hatırlatmış olalım:CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis oturumunda ?Fedakârca çalışan doktorlarımız kapasiteleri üzerine çıkmak zorunda kalarak hasta muayenesi yapıyorlar. Acil müdahalede dahi hastalar saatlerce beklemek durumunda kalıyorlar. Çevre illerin hastanelerine sevk ediliyorlar. Mesela göz hastalıklarında doktor çok az, vatandaş, üç dört ay öncesinden bile gün alamıyor. Vatandaşın deyimi ile ?otel gibi hastane? ama doktor ve çalışan açığı var´´ . demiştiKırşehir Milletvekili Metin İlhan  TBMM meclisi gurubunda  yaptığı açıklamada ?´Aktif çalışan göğüs hastalıkları uzmanı 2 aynı şekilde göz doktoru sayısı da 3´tür.Üç yüz bin nüfusa sahip bir şehirde takdir edersiniz ki bu sayılar oldukça azdır. Sayın bakandan bir an önce Kırşehir´de ki doktor açığını en aza indirmek için gereken adımları atmasını bekliyor ve rica ediyoruz. Zira bu konunun takipçisi olacağımız unutulmamalıdır.´´ demiş Ayhan Erel´in Meclis Konuşması ise Şu şekilde;
 
400 bin nüfusu bulunan Aksaray´ımızda Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaklaşık üç haftadır kadın doğum hastalıkları doktoru bulunmamaktadır. Vatandaşlarımız perişan bir haldedir, kendilerini özel hastanelere sevk ettirmektedirler. Zaten ekonomik sıkıntı içerisinde bulunan vatandaşların özel hastanelerde tedavi olması mümkün değildir. Sağlık Bakanlığını buradan uyarıyorum: Bir an önce, 400 bin nüfusu bulunan Aksaray Araştırma ve Eğitim Hastanesine kadın doğum uzmanının gönderilmesi, en azından geçici görevle gönderilmesi elzemdir.
 
Ayrıca en kısa zamanda hastane etrafındaki kokunun giderileceği söylendi en küçük bir hareket yok üstelik bu durum uzman doktorlarımızın il dışı tayin istemelerine sebep oluyor ?´ demişti
 
 
 
Orta Anadolu bölgesinin diğer illerin arasında her konuda geri kalmışlığı için çare arayan halk ; ?´ Ne olacaksa birlikte gelsin bölge halkı siyasetçisine de sahip çıkacaktır, hepimiz bir bütünüz özellikle  eğitim, sağlık ve ekonomik alanda birlikte çalışma kültürünü elde etmeliyiz´´ diyerek sorumlulara mesaj verdiler
Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com