Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

30.03.2020

  • İMSAK 05:02
  • GÜNEŞ 06:25
  • ÖĞLE 12:53
  • İKİNDİ 16:25
  • AKŞAM 19:12
  • YATSI 20:30

Aksaray Valiliği:Market ve pazar yerlerine çocuklar alınmayacak

Aksaray'da otobüslerle kente gelen yolcular sağlık kontrolünden g...

Yaşlıların ve kronik hastalığı olanların ihtiyaçları karşılanıyor

Polis hem asayiş, hem de korona denetiminde

Aksaray'da sağlık çalışanlarına gençlerden destek

Aksaray'da sağlık çalışanlarına bir destekte Ayyıldız Mobilya'dan

Aksaray’da hastaneye gelen her vatandaş kontrolden geçiriliyor

İl Başkanı Altınsoy:İşçi ve işverenlerimizin yanındayız

Başkan Altınsoy: Evde Kal Kitap Oku

AK Parti İl Başkanı Altınsoy 65 yaş üstü vatandaşları telefonla ar...

AK Parti İl Başkanı Altınsoy:Şehir hastanelerinin önemi ortaya çık...

Başkan Ertürk:Emekçi ve dar gelirlilerin yüzünü güldürecek ekonomi...

Milletvekili Erel:İhtiyaç sahibi insanlara gerekli yardımlar yapıl...

AK Parti İl Başkanları toplantısı video konferans yöntemiyle gerç...

Doğalgaz Aksaray'da neden pahalı

Ay ailesinin acı günü

Belediye hizmetlerini duyan duyduklarına inanamıyor

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi Açılıyor

Aksaray'da 60 kiloluk ton balığı hemen tükendi

Özel çocukların gönüllere dokunan mavi hayalleri devam ediyor

Vali Ali Mantı esnaf ziyaretinde bulundu

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir’de yapıl...

Meteoroloji’den Uyarı! Karla karışık yağmur ve kar geliyor…

Yoga Çorabı Nedir?

Sehpa Modelleri

Kozmetik Dünyasında Renki Devrim: Pastel

Erkek Spor Giyim Ürünleri

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Başkan Belgemen:İhtiyaç Sahiplerine Yardım Yapacağız

Kağıthane Müftülüğünden Sultanhanı Müftülüğüne otomobil hibe edild...

Sultanhanı ilçesi uyuz hastalığı tehdidi altında

İl Özel İdaresi Köylerin Altyapı Problemlerini Çözmeye Devam Ediyo...

Ağaçören Kaymakamı Osman Acar Kurtini Köyünü Ziyaret Etti

Engelli Gazeteci Tekin'e Müge Anlı'dan Akülü Sandalye Hediyesi

Gülağaç’ta Güzel Şeyler Oluyor

Aksaray´da ?Dünya Kudüs Günü? Etkinliği Düzenlendi

aksarayhaber68 | aksaray haberleri | aksaray haber | aksaray son dakika haberleri

Aksaray´da ?Dünya Kudüs Günü? Etkinliği Düzenlendi

1979 yılından beri Ramazan ayının son cuma gününde tüm dünya Müslümanları tarafından kutlanan ?Dünya Kudüs Günü? münasebetiyle AKSA DER tarafından kitlesel basın açıklaması düzenlendi.

 

/resimler/2019-6/1/1418075208846.jpg

Ulu Cami önünde kılınan teravih namazının ardından düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan AKSA DER Başkanı Mustafa Bilgiç, ?Dünya Kudüs Günü vesilesiyle Venezuela´dan Malezya´ya bütün dünyada Siyonistlere tepkiler yağıyor. Bizler de AKSA DER olarak Siyonist işgal rejimini lanetlemek ve Kudüs´e destek olmak amacıyla bu programı düzenliyoruz.? dedi.

AKSA DER Başkanı Mustafa Bilgiç´in yaptığı konuşmanın ardından AKSA DER adına basın açıklamasını Hamdullah Er okudu.

Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa ve Filistin topraklarının, 1948 yılından bu yana siyonist rejimin işgali altında olduğunun vurgulandığı açıklamada ?Başta ABD olmak üzere Batılı devletlerin desteğiyle günümüze kadar artarak devam eden bu işgal, Müslümanlar için kutsal Kudüs davasına dönüşmüştür. Bugün, yine israil terör çetesinin imza attığı barbarlık örneklerinden biri olan Mavi Marmara olayının da yıldönümüdür.? denildi.

?Tepkisiz kaldıkça işgal her gün biraz daha yayılacaktır?

Kudüs´ün 70 yılı aşkın zamandır siyonistlerin işgali altında olduğuna dikkat çekilen açıklamada  ?1948 yılında İslam ümmetinin bağrına saplanan hançer, bugüne kadar bizlere unutulmadık acılar yaşattı. Acının yüreklerde korlaştığı Kudüs´ün işgali, bugün İslam ümmetinin yaşadığı en büyük sorundur. Unutulmamalı ki; Kudüs hür olduğunda ümmet hür olmuş, esir olduğunda zillete duçar olmuştur. Bilmeliyiz ki; bizler sessiz ve tepkisiz kaldıkça işgalin her gün biraz daha yayıldığı bu mukaddes beldede Müslüman kanı akmaya devam edecek, siyonist ateş sadece Kudüs´ü değil bütün bir ümmeti yakacaktır. Yemen´i, Suriye´yi, Libya´yı, Afganistan´ı ve coğrafyamızın diğer beldelerini yakan zaten bu ateş değil midir?? vurgusu yapıldı.

 ?Kudüs´ün hürriyeti için mücadele etmeliyiz?

Müslümanlar için Mescid-i Aksa´nın; Mescid-i Harâm ve Mescid-i Nebevî´den sonra yeryüzündeki en mukaddes mabet olduğunun belirtildiği açıklamada, ?Bugün Kudüs´ü her zamankinden daha çok gündemde tutmalı ve hürriyeti için mücadele etmeliyiz. Küresel küfür güçleri, en küçük zaman dilimini dahi Kudüs´ü Yahudileştirme gayreti ile plan ve projeler geliştirmektedir. Kudüs´ün küresel bir saldırı altında olduğunu görmeliyiz. Zalimler topluluğu tüm imkânları ile İslam ümmetini hedef almışken bizlerin tepkisizce oturması büyük bir vebaldir.? açıklamasında bulunuldu.

 ?Her zamankinden fazla kardeşliğe, birliğe ve beraberliğe ihtiyacımız var?

Müslümanlara çağrıda bulunulan açıklamada, ?Bugün, her zamankinden çok daha fazla kardeşliğe, birliğe ve beraberliğe ihtiyacımız vardır. Rabbimizin emrettiği şekilde aramızda İslam kardeşliğini tesis etmek, ümmet olarak bizim en öncelikli meselemizdir. Bunun için çalışmalı, bunun için zemin hazırlamalıyız. İslam coğrafyasındaki savaşlar, zulümler, akan kanlar ve çiğnenen mukaddesatlar ümmetin vahdetiyle son bulacak ve Kudüs, özgürlüğüne kavuşacaktır. Müslümanlar kardeş olduklarının farkına vardığında, birbirleriyle ilgili ötekileştirici, çatışmacı dili bıraktıklarında, artık namluların yönünü birbirlerine doğrultmadıklarında muzaffer olacaklardır. Kudüs, bizim birleşmemizi beklemektedir. Biz kendi aramızda birlik kuramazsak bu zillet hali ve yaşadığımız bu acılar katmerlenerek devam edecektir.? denildi.

?Yüzyılın işgaline karşı güçlü bir duruş sergilenmeli?

Açıklamanın devamında, şu ifadelere yer verildi:

?Başta Batılı devletler olmak üzere dünyanın üç maymunu oynadığı zulümlere karşı Filistinli Müslüman kardeşlerimizin yanında olmak ilahi bir farizadır. Ceddimiz Selahaddin-i Eyyubi´nin bizlere emanet bıraktığı mukaddes davaya sahip çıkmak aynı zamanda bizler için en büyük mirastır. Bugün haydut ABD´nin ?yüzyılın anlaşması´ olarak sunduğu, ama aslında ?yüzyılın işgali´ne kapı aralayan sinsi plana ilişkin coğrafyamızdaki kimi kukla rejimler her ne kadar destek verse de hür iradeli ülke yönetimleri bu büyük yıkım projesine karşı güçlü bir duruş sergilemelidir.?

?Siyonistlerle olan askeri ve ekonomik iş birliklerini sonlandırın?

Bir çağrının da İslam ülkelerinin idarecilerine yapıldığı açıklamada, ?Ümmetin halini görmezden gelmeyin. Müslümanların düştüğü bu halden en çok sizler sorumlusunuz. Müslümanların kanına giren zulüm güçleriyle işbirliği yapmaktan, özellikle de siyonist rejim ile münasebetten kaçınmalısınız. Siyonistlere cesaret verecek tavırlar içine girdikçe kendinize de ümmete de ümmet coğrafyasına da büyük zararlara sebebiyet veriyorsunuz. Siyonistlerle olan askeri ve ekonomik iş birliklerini sonlandırın. Kudüs´ü bir bütün olarak Filistin´in başkenti ilan edin ve buna ilişkin pratik adımlar atın. Yıllardır büyük sıkıntılar çeken, saldırılara uğrayan Gazze´nin üzerindeki ablukanın kalkması için her türlü baskıyı oluşturun. Siyonist sermayenin ülkenizde ticaret yapmasına izin vermeyin. Filistin topraklarını işgal altında tutan siyonistlerin meşru olmayan rejimini tanımaktan vazgeçin.? denildi.

Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com