Bugün, 13 Mayıs 2021 Perşembe
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray´da ´´Huzur 68´´ Operasyonu |aksaray haber | aksarayhaber68

215 Araç 31 İşyeri 1046 Şahıs?

Pazar günü akşam saatlerinde ?Huzur 68´ adlı operasyon gerçekleşti. 8 ayrı nokta da yüzlerce polisin katılımı ile gerçekleşen operasyonda yüzlerce aracı durdurarak binlerce şahsın GBT sorgulamasını gerçekleştirdiler.

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü, KOM, TEM, Asayiş Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, Bölge Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüklerine bağlı ekipler tarafından ortaklaşa yüzlerce polis şehrin dört bir yanında ?HUZUR 68 OPERASYONU´  gerçekleştirildi. Aksaray´a giriş-çıkış yapılan Aksaray-Konya, Aksaray-Adana, Aksaray-Nevşehir, Aksaray-Ankara karayolları Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince tutuldu. Şehir merkezinde ise 8 ayrı nokta belirlendi. Umuma açık yerlerde uygulama yapıldı. Uygulama sonunda yetkilerinden alınan bilgiye göre uygulamaların sıklıkla devam edeceği öğrenildi.

215 Araç 31 İşyeri 1046 Şahıs?

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan kontroller sonucunda toplamda Bin 46 şahıs ve 215 araç sorgulandı. 1 araç trafikten men edilirken, 19 araca ise 22 bin 697 lira ceza kesildi.

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü, Trafik Tescil, Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Tescil, Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan kontroller sonucunda 496 şahsın Genel Bilgi Tarama sistemi ile (GBT) sorgulaması yapıldı. GBT sorgulaması tamamlanan şahısların arama kaydı bulunmadı. Trafikte de 215 araç kontrol edildi. Kontrol edilen araçlardan 19´una eksiklikleri nedeniyle 22 bin 697 lira ceza kesilirken, 1 araç ise trafikten men edildi.

31 umuma açık işyerinde 1 saat boyunca yapılan ?Huzur 68 Operasyonunda´ ise 550 şahsın GBT´si sorgulandı. 1 aranan şahıs gözaltına alınırken, yapılan kontrollerde 1 adet ruhsatsız tabanca ve 7 mermi, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ve 21 mermi ile 1 adet kurusıkı tabanca ele geçirildi.