Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

11.07.2020

  • İMSAK 03:36
  • GÜNEŞ 05:23
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:48
  • AKŞAM 20:16
  • YATSI 21:55

Aksaray´da İki Ayrı Gençlik Merkezi Düzenlenen Törenle Açıldı

aksarayhaber68 | aksaray haberleri | aksaray haber | aksaray son dakika haberleri

Aksaray Müftülüğü tarafından gençlere yönelik çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği iki gençlik merkezi düzenlenen törenle açıldı. Büyük Bölcek Mahallesi Siteler Cami yanında bulunan Hüseyin Altınsoy Kuran Kursu binasının altında Erkek Gençlik Merkezi, Vali Ali Mantı´nın katılımıyla, Aksaray Müftülüğü bahçesinde Kız Gençlik Merkezinin açılışı Vali Ali Mantı´nın eşi Işıl Mantı Hanımefendinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

 

/resimler/2019-10/6/1000564780868.jpg

Gençlerin yararlanacağı ve bir çok etkinliğin gerçekleştirilebileceği gençlik merkezlerinin Aksaray´da önemli bir eksikliği gidereceği bildirildi. Aksaray Valisi Ali Mantı Erkek Gençlik Merkezi´nin açılışında yaptığı konuşmasında merkezin hayırlı olması dileğinde bulundu. Vali Ali Mantı konuşmasında; ?Buraları işlevsel hale getirmek daha önemli. Çağımızda sözün özü hapsettiğini görüyoruz. Toplumlarda ciddi savrulmalar sıkıntılar var. Toplum olarak yaptığımız icraatlarda bir bütünlük arz etmiyoruz. Genel olarak birlik ve beraberliğimizi, özümüzü, sözümüzü, enerjimizi biriktirerek daha kuvvetli eserler yapmaz zorundayız. Onun için böyle yerler yapmak önemli ama içini doldurmamız lazım. İmamlarımız, hocalarımız başta olmak üzere tüm Aksaraylılar bir şekilde omuzunda yük hisseden herkesin buraları işlevsel hale getirilmesine yardımcı olmazı lazım?dedi. 

/resimler/2019-10/6/1001501033282.jpg

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak´da yaptığı konuşmasında; Türkiye genelinde 38. Gençlik Merkezinin Aksaray´da açılacağını söyledi. Albayrak; açılan merkezlerin hayırlı olması dileğinde bulunarak merkezlerin özlenen hayırlı nesiller yetiştirilmesine katkı sağlayacağını söyledi. Konuşmaların ardından yapılan dua ile merkezin açılışı gerçekleştirildi. 

Merkezin açılışına Belediye Başkan Vekili Mustafa Karahancı, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül, Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, Aksaray Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Ayhan Özçiftçi ve davetliler katıldı. 

-Aksaray Müftülüğü Kız Gençlik Merkezi Açıldı Erkek Gençlik Merkezi ile birlikte eş zamanlı Kız Gençlik Merkezi Açılış tören Aksaray Müftülüğü yanında gerçekleştirildi. 

/resimler/2019-10/6/1002268376629.jpg

Vali Ali Mantı´nın eşi Işıl Mantı Hanımefendi, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı eşi Semiha Sarıgül, Müftü eşi Ayfer Bal, Müftü Yardımcısı Raziye Bozova ve davetlilerin katıldığı açılış töreni Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. 

Yapılan konuşmaların ardından merkezin açılışı Işıl Mantı Hanımefendi ve beraberindeki heyet ile birlikte gerçekleştirildi. 

Vali Ali Mantı´nın eşi Işıl Mantı Hanımefendi Merkezi gezerek incelemelerde bulunup bilgi aldı. Açılış törenine katılan davetlilere aşure ikramı yapıldı. Işıl Mantı Hanımefendi merkezin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek Kız Gençlik Merkezinin hayırlı olması dileğinde bulundu.

/resimler/2019-10/6/1002534158222.jpg


Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com