Aksaray'da 91 bin 745 öğrenci karnesini aldı

Aksaray'da 91 bin 745 öğrenci karnesini aldı

Yurt genelinde olduğu gibi Aksaray’da da 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının birinci dönemi 20 Ocak itibariyle tamamlandı. Aksaray’da birinci dönemde eğitim ve öğretimlerini tamamlayan 91 bin 745 öğrenci karnesini Aksaray'da . Tüm okullarda eş zamanlı düzenlenen bayrak töreni ile yarıyıl tatili başladı. İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyinde eğitim gören öğrenciler, sömestr tatilini coşkuyla karşıladı. Bazı okullarda öğrenciler karnelerini okul çevresinde güvenliği sağlayan Toplum Destekli Polislerden aldı. Sınıflarda öğrencilerin alkışlarıyla karşılanan polisler öğrencilere tek tek karnelerini dağıttı. Karne dağıtımının ardından İstiklal Marşının okunmasıyla yarıyıl tatili başladı. Tatil başlangıcını veliler ve öğrenciler sevinçle karşılarken, psikoloji ve rehber uzmanı velilerle öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

 "Öğrencilerimiz özellikle eksik konularını tamamlasın"
 Öğrenci ve velilere tavsiyede bulunan Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmeni Şeyma Çelik, “Bugün 15 tatile giriyoruz. Öğrencilerimiz karnelerini alıyorlar, çok heyecanlılar, çok mutlular. 15 tatilde öğrencilerimize verecek tavsiyeler olarak, öğrencilerimiz bir dönem boyunca yaptığı, gördüğü dersleri tekrar etsinler. Eksik konuları özellikle tamamlasınlar. Biraz test ve bol bol kitap okusunlar. Ama eğlenmeyi, arkadaşlarıyla, aileleriyle vakit geçirmeyi ihmal etmesinler. Adı üzerinde tatil bol bol dinlenerek, eğlensinler. Velilerimiz de öğrencilerimizi özellikle arkadaşlarıyla, kuzenleriyle, akrabalarıyla kıyaslamazlarsa öğrencilerimizin başarısı için daha etkili olur” dedi.
 2 çocuğu da karne alan anne Sevda Yıldırım (41), “Oğlum beşinci sınıfa gidiyor takdir aldı. Kızım 6.sınıfa o da takdir aldı. Yarım dönem boyunca çok çalıştılar. Emeklerinin karşılıklarını aldılar. Şu anda çok mutlular, bizde mutluyuz. Önce takdir aldıkları için ödüllendireceğiz. Daha sonra bol kitap okuyarak gezerek bu şekilde geçireceğiz” diye konuştu.
 Teşekkür belgesi aldığını ve ikinci dönem takdir almak istediğini belirten Vedat Buğra Güler (13), “Birinci dönem teşekkür belgesi aldım. Tatilde test çözüp kitap okuyacağım. İkinci dönemde daha çok çalışıp takdir belgesi almayı hedefliyorum” dedi.Anahtar Kelimeler: Aksaray' öğrenci karnesini
Pazar 8.2 ° / 0.5 °
Pazartesi 6 ° / 1 °
Salı 3.5 ° / -0.9 °
Aksaray nöbetçi eczaneleri