Bugün, 16 Nisan 2021 Cuma
Aksaray nöbetçi eczaneleri
Anahtar Kelimeler: Aksaray' corona virüsü toplantısı!

Aksaray'da corona virüsü toplantısı!

Aksaray | Aksaray haber | aksarayhaber68 | Aksaray son dakika | Aksaray haberleri |Son Dakika Aksaray Haberleri Aksaray Gazetesi

Aksaray Valiliği bünyesinde gerçekleşen toplantıya Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik, İlçe Kaymakamları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının idari ve mülki amirleri katıldı.

Tüm Dünyada ve ülkemizde etkisini sürdüren Covid-19 salgınına karşı tedbirler alınmaya devam ediyor. Salgının yayılımcı etkisini ortadan kaldırmak için Tüm kamu kurum ve kuruluşlarının iş birliği içerisinde yürüttüğü çalışmalar ele alındı. Şehir genelinde yürütülen bu çalışmaların daha etkin bir biçimde yapılabilmesi için fikir alışverişinde bulunuldu.

Vali Hamza Aydoğdu Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda il genelinde yürütülen çalışmalar masaya yatırıldı. Kamu kurum ve kuruluşlarının yaptığı denetimler ve il genelindeki istatistikler değerlendirildi. Salgının yayılım hızını azaltmak için yapılması gereken çalışmalar istişare edildi.

 Toplantıya katılan Belediye Başkanı Evren Dinçer’de Aksaray Belediyesi tarafından salgın süreci boyunca yapılan dezenfekte çalışmaları, maske üretim ve dağıtımı, denetimler, HES kodu sorgulama çalışmaları, kamusal alanlarda yapılan bilgilendirme çalışmaları, ekonomik ve sosyal destek paketleri hakkında bilgiler verdi. Salgın sürecini en başından itibaren titizlikle takip ettiklerinin altını çizdi.