Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

12.07.2020

  • İMSAK 03:37
  • GÜNEŞ 05:23
  • ÖĞLE 12:55
  • İKİNDİ 16:48
  • AKŞAM 20:16
  • YATSI 21:54
Anahtar Kelimeler: Aksaray' yanan seferber oldular

Aksaray'da evi yanan aile için seferber oldular

KURTULUŞTA YANAN EV İÇİN YARALAR SARILIYOR, YENİDEN İMAR EDİLİYOR

Aksaray Kurtuluş mahallesinde soba patlaması nedeniyle tamamen yanan ve çatısı çöken ev için haberleri yayınlandıktan sonra yardımlar çığ gibi aktı. Geçen hafta temeli atılan evin bu gün duvarları yapılmaya başlandı. Aksaray’ın sahiplendiği Kurtuluş Mahallesinin eski ve yeni muhtarlarının da birlikte gayret ettikleri inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

 

Yanan evin yerine yeniden yapılacak olan duvar işçiliğini ise tüm Aksaraylının tanıdığı Kılıçaslan parkında suya düşerek boğulan ve 115 gün sonra hayatını yitiren 3.5 yaşındaki Abdulraouf CHAFA adlı  Afganlı çocuğun babası Abdul maruf CHAFA yapıyor. 

Yanan ev için yapılan yardım duyurusuna ben de duvar ve sıva işçiliğini yapmak istiyorum diyen Abdulmarif CHAFA ‘nın bu yüreğinden gelen teklifine bir yardım kuruluşu destek verdi. Duvar ve sıva işi yapan ustaların işçilik masraflarını üstlenen Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz, Yeşil Doğa Derneği yetkililerini arayarak kısa zamanda ailenin yuvalarına kavuşmaları için ihtiyaç duyulan desteği vereceklerini belirtti.

Bilindiği üzere yanan ev için yapılan çağrıya  cevap veren  bir çok hayırseverler inşaatın belli bölümlerini üstenmişlerdi kısa zamanda tamamlanması için yoğun çaba gösterilen inşaatın sıcak yuvaya dönüştürülmesi çabaları devam ediyor


Haber Kaynak : www.aksarayhaber68.com