Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

11.07.2020

  • İMSAK 03:36
  • GÜNEŞ 05:23
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:48
  • AKŞAM 20:16
  • YATSI 21:55

Aksaray’da gönüllü kursiyer ve kadınlar maske üretimi yapıyor

Aksaray’da gönüllü kursiyer ve kadınlar maske üretimi yapıyor

Korona Virüsle mücadele kapsamında Türkiye’de olduğu gibi etkin bir mücadele yürütülen Aksaray’da gönüllü kursiyer ve vatandaşlar maske üretimine başladı.


Tüm dünyayı tehdit eden ve birçok ülkede binlerce insanın ölümüne neden olan Korona Virüsle (Covid-19) mücadele kapsamında ülke genelinde etkin bir mücadele sürdürülürken, devlet millet el ele verilen mücadelede Aksaray’ın Sultanhanı İlçesinde de maske üretimine başlanıldı.

Sultanhanı İlçe Kaymakamlığının önderliğinde ve izniyle Sultanhanı İlçe Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen maske üretiminde kadınlar gönüllü olarak çalışarak maske üretimi yapıyor. Üretilen maskeler ilçe halkına ücretsiz olarak dağıtılacak. Maske üretiminde dikiş nakış bilen kadınlar ve ilçe halk eğitim merkezi kursiyerleri yer alıyor. 

“Devletimize her konuda destek vermeye hazırız”
Günlük ortalama 2 bine yakın maske üretimi yapabildiklerini belirten Sultanhanı İlçe Halk Eğitim Müdürü Şerife Böge, Alınan maske malzemeleriyle ve kaymakamlığımızın izniyle atölyemizi açtık. Dün itibariyle, bizde kursiyerlerimizle, hocalarımızla beraber gönüllü olarak burada maske dikimine başladık. Şuan hayat boyu öğrenme genel müdürlüğü Türkiye genelindeki birçok halk eğitim merkezi müdürlüğü bunu yapıyor. Bizde bu sürece bu şekilde katkı sağlamak istedik. Bizim burada diktiğimiz kursiyerlerimizle beraber, hocalarımızın gönüllü olarak diktiği maskeler vatandaşımıza ücretsiz dağıtılacak. Süreç birlik, beraberlik ve dayanışma süreci. Ülkemizin bu süreçten en az zararla çıkmasını istiyoruz bizlerde vatandaş olarak, devletimize her konuda destek vermeye hazırız. Kursiyerlerimize, Hocalarımıza şu Mübarek Ramazan ayında oruçlu halde gelip burada gönüllü olarak bu çabayı gösterdikleri için özellikle en çok onlara teşekkür ediyorum. Devam edeceğiz, süreç devam ettiği sürece bizden her hangi bir görev istendiğinde yerine getireceğiz” dedi.

“Maske dikiminde gönüllü olarak çalışıyoruz”
Kursiyerlere dikiş konusunda eğitim veren Dikiş Nakış Kurs Hocası Emine Bozkurt, “Sultanhanı ilçesinde halk eğitimde biçki dikiş hocalığı yapıyorum. Biz gönüllü olarak maske dikiminde gönüllü olarak çalışıyoruz öğrencilerimiz ile birlikte. Bizimde bir katkımız olsun istedik. İnşallah temennimiz daha sağlıklı günler” şeklinde konuştu. Korona virüs tedbirleri kapsamında kurslarına ara verilen Takı Tasarım Eğitmeni Özge Güçlü de maske üretimi çalışmalarına destek verdiğini belirterek, “Sultanhanı Halk eğitim merkezinde Takı Tasarım eğitmeniyim, Bugün Maske dikimine başladık, Kaymakamlık ve Halk eğitim merkezi iş birliği için teşekkür ederiz” diye konuştu.
Üretimi tamamlanan maskelerin önümüzdeki günlerde tüm vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacağı bildirildi.