Bugün, 25 Haziran 2021 Cuma
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray'da huzurevleri ve bakımevleri sakinleri ile personeline Kovid-19 aşısı yapılıyor

Aksaray'da huzurevleri ve bakımevleri sakinleri ile personeline Kovid-19 aşısı yapılıyor

Çin’den getirilen ve tüm yurda olduğu gibi Aksaray’a da gönderilen Korona Virüs (Covid-19) Sinovac aşıları sağlık çalışanlarının ardından bugün de huzurevi sakinlerini vuruldu.


Tüm dünyayı tehdit eden ve milyonlarca insanın ölümüne neden olan Korona Virüs için Çin’den tüm yurda gönderilen aşılar Aksaray’a da ulaştı. İlk olarak sağlık çalışanları aşılanırken, bugün huzurevinde kalan yaşlılarda aşılandı. Yaşlılar bir bir aşılanırken, İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Kerim Yeşildağ, aşılama çalışmalarının hızla devam edeceğini söyledi. Yeşildağ, “Perşembe günü bakanımızın belirlediği öncelikli riskli guruplara göre sağlık çalışanlarımızı aşılamaya başladık. Yine Sağlık Bakanımızın talimatı ile dün akşam yapılan video konferansta huzurevleri, engelli bakın evleri, rehabilitasyon merkezlerindeki vatandaşlarımızı aşılama programına başladık. Bugün de buraya ekiplerimizle beraber geldik ve aşı programını uyguladık. Buradaki vatandaşlarımız öncelikli risk gurupları olduğu içi buradan başlaması bizim içi çok büyük önem arz ediyor. İl genelinde yaklaşık bine yakın personelimizle beraber huzurevi, rehabilitasyon merkezi ve bakın evlerimizde çalışanlarımızla aşılanmalarına peyderpey başladık. Öncelikle buradan başladık ve aşılama çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
Aşı vurulan 85 yaşındaki İsmail Kılıç ise, “Allah razı olsun cümlemize. Ne demiş aşığın biri biliyor musun? Şehitler ölmez, bu vatan bölünmez. Aslan yatağı boş kalmaz. Yaşasın Türk Milleti, var olsun başkanlarımız. Var olsun askerlerimiz. Allah razı olsun, uzun ömür versin kurban olduğum Allah” diyerek teşekkür etti.