Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray

07.07.2020

  • İMSAK 03:33
  • GÜNEŞ 05:20
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:48
  • AKŞAM 20:18
  • YATSI 21:57

Aksaray’da kafe ve lokantalar güvenlik önlemleriyle faaliyete girdi 

Aksaray’da kafe ve lokantalar güvenlik önlemleriyle faaliyete girdi 

Aksaray’da kafe, lokanta ve benzeri işletmeler bugün itibari ile geniş güvenlik önlemleri kapsamında faaliyete girdi. 
İçişleri Bakanlığının genelgesiyle 1 Haziran itibari ile normalleşme süreci kapsamında Aksaray’da faaliyet gösteren kafe, lokanta ve birçok işletme faaliyete geçti.

Yaklaşık 2,5 ay kapalı kalan ve bugün itibari ile faaliyete geçen işletmeler korona virüs (Covid-19) kapsamında tedbir ve önlemlerini artırdı. Güvenlik önlemleri kapsamında kafe ve lokantalarda sosyal mesafe kuralları uygulanırken, ayrıca işlemelerde müşterilerin ateşleri ölçülerek dezenfekte işlemi yapıldıktan sonra işletmeye alınıyor.


Kafe işletmecisi Deniz Altındal, gerekli tedbirlerin alınarak faaliyete girdiklerini belirterek, “İşletmelerin kapanmasının ardından evdeydik. Çocuklarımızla bol bol zaman geçirdik. Kapalı kalan süreçte kafemizin tadilat işlemlerini yaptık. Temizlik, dezenfekte işlemlerimizi uyguladık. Biz bugünden itibaren normal şekilde servisimize başladık. Düzenli olarak dezenfekte uygulamalarımızı yapıyoruz. Gelen müşterilerimizin ateşlerini ölçüyoruz. Belirlenen kuralları tek tek anlatıyoruz. Bir masada sadece 2 kişi oturabiliyor. Bu kurala dikkat ederek bugünden itibaren ilk müşterilerimizi kabul etmeye başladık. İnşallah bu zamanı en kısa zamanda atlatırız. Dostlarımızla, arkadaşlarımızla zaman geçirmeyi, sokakları, parkları özledik” dedi.
Kafe işletmecisi Sibel Türkmen, zor bir süreçten geçtiklerini belirterek, Zor bir süreçten geçiyorduk. Uzun bir süredir de korana nedeniyle kafelerimiz kapalıydı. Bugün hizmet vermeye başladık. Bu zorlu süreci devletimizle, milletimizle inşallah atlatmaya çalışacağız. Sosyal mesafe açısından çalışmalarımız başladı. Sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uyuyoruz” şeklinde konuştu. 
Lokantada yemek yiyen Ahmet Yücel, iş yerlerinin açılmasının sevindirici olduğunu belirterek, “1 Haziran’dan itibaren tekrar restoranların, iş yerlerinin açılması bizleri sevindirdi toplum olarak. Tabi burada uyulması gereken birçok kurallar var. Görevli arkadaşlarımız burada ateşimi ölçtüler, sosyal mesafe konusunda uyardılar. Toplumda, piyasada bir canlılık, hareket vardır. Bunu özledik.
Lokanta Şefi Ebubekir Candan ise, “2,5 aylık bir korana virüsünden dolayı kapalı kaldı işletmemiz. Bu süre içerisinde gerekli tedbir çalışmalarını yaptık. İçişleri Bakanlığından gelen genelge ve valiliğin verdiği kurallar gereğince işletmemizi açtık” ifadelerini kullandı.