Bugün, 15 Nisan 2021 Perşembe
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray'da kapsamlı Koronavirüs Denetimi

Aksaray'da koronavirüs salgınına karşı denetimler aralıksız devam ediyor.

Koronavirüsle mücadele kapsamında çalışmalarını aralıksız sürdüren salgın denetim ekipleri,İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve  İl Tarım ve Orman Müdürlüğü denetim ekipleri,toplu taşıma, il genelinde faaliyet gösteren işyerleri, restoranlar, pazaryerleri, marketler, cafeler ve mağazaları denetledi.

Aksaray'da koronavirüs salgınına karşı denetimler aralıksız devam ediyor. Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan yeri kararlar doğrultusunda harekete geçen Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Aksaray  İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, salgın denetim ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri il genelinde denetim yaptı. İlimizde faaliyet gösteren işyerlerini, restoranları, pazaryerlerini, marketleri, cafeleri ve mağazaları tek tek gezen ekipler virüs salgınına karşı alınan tedbirleri inceleyerek dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili uyarılarda bulundu. Denetime İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav'da  katılarak çalışmaları yerinde inceledi.

İlimizde  vaka sayılarının artmasıyla denetimlerini sıklaştıran İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise mesafe kurallarını ihlal edenlere uyarıda bulunarak,Maske takmayan 9 kişiye de İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarını ihlal ettikleri gerekçesiyle idari  para cezası uygulandı.