Bugün, 25 Temmuz 2021 Pazar
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray'da Karantina altındaki 105 Türk vatandaşı memleketlerine gönderildi 

Karantina altındaki 105 Türk vatandaşı bayram için memleketlerine gönderildi 

Madagaskar ve Tanzanya’dan getirilerek Aksaray’da karantina altına alınan 105 Türk vatandaşı karantinalarının 8. gününde bayram nedeniyle memleketlerine gönderildi.


Tüm dünyayı tehdit eden ve birçok ülkede binlerce insanın ölümüne neden olan Korona Virüs (Covid-19) kapsamında yurtdışından Türkiye’ye getirilen Türk işçiler Ramazan Bayramı nedeniyle geniş güvenlik önlemleri altında evlerine gönderildi. 
Değişik ülkelerde çalışan Türk işçiler yurtdışından getirildikten sonra 14 günlük karantina kapsamında Türkiye’nin birçok ilinde bulunan yurtlara yerleştirildi. Yurtta geniş güvenlik önlemleri altında karantinada tutulan ve her türlü ihtiyaçları karşılanan Türk işçiler Ramazan Bayramına günler kala bayram nedeniyle memleketlerine gönderildi. Bu kapsamda Aksaray’da Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Hamidi Veli Yurdunda kalan ve Madagaskar ve Tanzanya’dan Aksaray’a getirilen toplam 105 işçi karantina süreçlerinin 8. gününde geniş güvenlik önlemleri ve sağlık kontrollerinin ardından memleketlerine gönderildi. Valizleriyle birlikte yurttan çıkarılan ve otobüslere bindirilen Türk işçiler memleketlerine yola çıkarken, bazı işçiler ise yurda gelen yakınları tarafından araçlarla memleketlerine döndü. Tahliye işlemi sırasında Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Acil Afet Durum (AFAD) Müdürlüğü ekiplerince geniş güvenlik önlemleri alındı.