Bugün, 19 Nisan 2021 Pazartesi
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray’da kızıyla evden çıkan kadından 4 gündür haber alınamıyor

Aksaray’da kızıyla evden çıkan kadından 4 gündür haber alınamıyor

Aksaray’da 4 yaşındaki kızını da alıp evden ayrılan ve 4 gündür haber alınamayan kadın ve kızı kayıplara karıştı. Evli ve 3 çocuk annesi kadının kaybolması yakınlarını da endişelendirirken, çocuğun ve kadının hayatlarından endişe ediliyor.


Olay, 15 Temmuz tarihinde Aksaray’ın Laleli Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, evli ve 3 çocuk annesi Sinem Mutlu (25), sabah erken saatlerde beraber yaşadığı kayınbabasının evinden 4 yaşındaki Elif Ezel Mutlu isimli kızını da alarak evden ayrıldı. Sabah işe gittikten sonra çocuklara süt alarak eve gelen kadının kayınbabası Tahsin Mutlu (52), torunu ve gelinini evde göremeyince bir süre bölgede arama yaptı. Yaklaşık 2 saat boyunca yaptığı aramadan bir sonuca ulaşamayan ve gelininin cep telefonunun da kapalı olması nedeniyle hayatından endişe eden Mutlu durumu gelininin babası Süleyman Karataş’a (52) haber verdi. Niğde de yaşayan ve kızının kaybolduğu haberini alan baba Karataş hemen Aksaray’a gelerek dünürü ile kızını aramaya başladı. Polise haber veren aile durumu jandarmaya da bildirdi. Aradan 4 gün geçmesine rağmen kayıp olan kadın ve 4 yaşındaki kızından bir haber alınamazken, aile yetkililerden yardım ve destek istedi. Ankara’da çalışarak geçimini sağlayan ve eşinin kaybolduğu haberi üzerine Aksaray’a gelen Sinem Mutlu’nun eşi Şahin Mutlu ise gözü yaşlı küçük çocuklarını teselli etmeye çalışıyor.

“Annen bizi bırakamazdı akıllım”
Sürekli babasına annesini soran 3 yaşındaki Tahsin Mutlu’yu teselli etmeye çalışan baba Şahin Mutlu, “Anneni bulacaklar oğlum. Gelsin annen, yanımızda olsun oğlum. Gelsinler yanımıza yeter oğlum. Duvarlar üstümüze geliyor. Annen gitti oğlum, Annen bizi bırakamazdı akıllım. Nasıl bıraktı gitti oğlum. Bulacağım anneni oğlum, bulacağım” dedi.
Kayıplara karışan Sinem Mutlu’nun eşi Şahin Mutlu, eşinin kaybolduğu gün Ankara’da çalıştığını belirterek, “Çarşamba günü sabah 10.30’dabir telefon geldi, ‘Eşin evde yok’ diye. Geldim eşim yok. 2 tane çocuğumu atmış gitmiş. Bir kızımı almış gitmiş. Hayatlarından endişeliyim. Gitmediğim yer kalmadı. Gören duyan varsa Allah rızası için yardımcı olsun. Hiçbir sorunumuz yoktu. Hiç bilmiyorum ama ben Ankara’daydım, çalışıyordum. Benim halamın kızı baraja gitmiş, barajda rast gelmiş, Mamasın Barajında. Orada görüymüş, yanında bir genç olan, kırmızı bir tipo model araç varmış. Oğlan biraz engelliye benziyormuş, bu kadar. Ben yetkililerden bulunmasını Allah rızası için yardım bekliyorum” dedi.

“2 çocuğu bırakıp kız çocuğunu alıp gitmiş”
Kayıp olan kadının babası Süleyman Karataş 3 gündür kızının kayıp olduğunu belirterek, “Ben kızın babasıyım. Beni telefonla aradılar. Ama geldik, 3 gündür de çocuklarımda burada. Çocuklarımın da arkasındayım, kızımın da arkasındayım. Ama yapacağımız bir şey yok. Yetkililerden yardım bekliyorum. Kızı almış gitmiş. Ama kime gittiğini bilmiyoruz, kayıp. Şu anda emniyette de, jandarmada da bütün yetkililerde bilgileri var. Yetkililerden yandım bekliyoruz biz” diye konuştu.
Kayıp olan kadının kayınbabası Tahsin Mutlu ise, “Ben sabah işe gittim. İşten çocuklara süt aldım geldim. Çocuklarda kapı ağlıyorlar. Evde yok kendisi. Hanımımı aradım, onu çağırdım, evde yoktu. 2 çocuğu bırakmış gitmiş. Bir kızı götürmüş. 2 oğlanı bırakmış. Sonra hanımımı, dünürü aradım. 3 gün oldu. Yok, haber alamıyoruz, telefonlarına ulaşılmıyor. Hiçbir sıkıntıları yoktu. Sabah işe giderken o evdeydi” şeklinde konuştu.
7 yaşındaki Umut Efe Mutlu ile 3 yaşındaki Tahsin Mutlu da annelerini sorarak, “Annemi istiyoruz, gitti. Annemi istiyorum. Özledim annemi” dediler.