Bugün, 9 Mayıs 2021 Pazar
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray'da koç katımı töreni gerçekleştirildi

Aksaray’da Küçükbaş Hayvan Sayısında Önemli Artış

Aksaray’da Küçükbaş Hayvan Sayısında Önemli Artış

1 milyona yaklaşan küçükbaş hayvan sayısı ile Aksaray üretimde 15. Sırada 

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu: “Aksaray daha iyi günler görecek, her alanda atağa kalkacak”

Aksaray’da koyun sürüsüne koç katımı gerçekleştirildi. Merkeze bağlı Yeşiltepe Beldesinde üretici Fatih Batı’nın sahibi olduğu işletmeyi ziyaret eden Vali Hamza Aydoğdu Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği iş birliğinde gerçekleştirilen koç katımı törenine katıldı. 

Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav’dan bilgi alan Vali Hamza Aydoğdu, çoban kepeneği giyerek renkli boyalarla süslenen koçları ağıllarından çıkartarak sürüye katımını gerçekleştirdi. 

Küçükbaş hayvan sayısında önemli artış

Vali Hamza Aydoğdu yaptığı açıklamada kentin küçükbaş hayvan varlığı sayısının yıllar içinde önemli artış gösterdiğini söyledi.  1 milyona yaklaşan küçükbaş sayısı ile Aksaray’ın Türkiye’de 15. Sırada bulunduğun belirten Vali Aydoğdu; “Aksaray tarım, sanayi, kültür ve eğitim sac ayakları ile gelişerek inşallah daha iyi günler görecek. Şehrimiz her alanda atağa kalkacak. Bunun için elbirliği içinde çalışmaya devam ediyoruz. Allah iyi niyetimizin karşılığı olan her şeyi bize nasip etsin inşallah” dedi.

Koç katımı törenine Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Jandarma Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç, Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Yeşiltepe Belediye Başkanı Tahsin Çelik, Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan katıldı. 

Vali Hamza Aydoğdu koyun sürüsü çobanları ve üretici, işadamı Fatih Batı ile bir süre sohbet ederek bilgi aldı. Batı’ya teşekkür eden Vali Aydoğdu; üretim ve istihdamı her alanda arttırmaya yönelik çalışmaları her zaman destekleyeceklerini kaydetti.