Bugün, 16 Mayıs 2021 Pazar
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray'da Kovid-19 Tedbir Denetimleri Devam Ediyor

Vali Hamza Aydoğdu: “Toplum sağlığını hep beraber koruyacağız”

Kovid-19 Tedbir Denetimleri Devam Ediyor

Vali Hamza Aydoğdu: “Toplum sağlığını hep beraber koruyacağız”

 

Kovid-19 Tedbirleri denetimi kapsamında maske, mesafe, hijyen konusunda toplum duyarlılığının arttırılmasına yönelik denetimler aralıksız devam ediyor. 

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu beraberinde Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ, Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ile Turizm Caddesi, Ankara Caddesi, Büyük Bölcek Caddesi ile çarşı merkezinde vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen uyarısında bulundu. 

Tedbirlere uyalım, mücadeleye devam

Vali Hamza Aydoğdu ziyaret ettiği esnaflara hayırlı işler dileğinde bulunarak maske takmanın öneminin daha da arttığını belirtti.  İçişleri Bakanlığının alınan tedbirlere uyulmasının sağlanması için gerekli uyarılarda bulunduğunu İl Hıfzıssıhha Kurulunun da maske takmayan kişilere kolluk ve denetim ekiplerinin cezai işlem uygulaması yönünde karar aldığını hatırlatarak salgınla mücadelenin topyekûn yapılmasının önemli olduğunu bildirdi. 

‘Toplum sağlığını hep beraber koruyacağız’ diyen Vali Aydoğdu; kentte Kovid-19 salgını ile mücadele tedbirleri ve alanın ilave koruyucu sağlık tedbirlerine vatandaşların uyduğunu gördüklerini ve bundan memnuniyet duyduklarını söyledi. 

Tedbirlerin uygulanmasında herhangi bir gevşemenin olmaması gerektiğini vurgulayan Vali Aydoğdu, maske, mesafe ve hijyen üçlüsünün mücadelede en önemli koruyucu tedbir olduğunu ifade etti. 

Sağlık ve Tarım Müdürlüğünce oluşturulan ekipler ile yine Jandarma ve polis tarafından oluşturulan ekipler halka açık alanlar, alışveriş merkezleri ve kent merkezinde Kovid-19 tedbirleri denetim uygulamasına devam ediyor. Ekipler vatandaşlara maske dağıtarak mücadelenin ilk adımının koruyucu sağlık tedbirlerinin başında gelen maskelerin doğru şekilde kullanılması için vatandaşları uyarıyor.