Bugün, 22 Ocak 2021 Cuma
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray'da parktaki ağaca kendini asan genci son anda kurtardı

Aksaray'da parktaki ağaca kendini asan genci son anda kurtardı

Olay, Büyük Bölcek Mahallesi Büyük Bölcek Caddesi üzerinde bulunan bir parkta meydana geldi. Alınan  bilgiye göre, bilinmeyen bir nedenle 22 yaşındaki Samet Kemal B. parkta bulunan ağaca bağladığı urganla intihar girişiminde bulundu.Ağaca tırmanıp yüksekteki dallara urganı bağlayan ve ayakaltına üst üste koyduğu 2 briketin üzerine çıkan genç urganı boğazına doladı. Bu sırada oradan geçen Furkan Han (16) Samet Kemal B.’nin intihar edeceğini görünce onu ikna etmeye uğraştı. Bir taraftan ikna etmeye, diğer taraftan da sağlık ekiplerine haber veren Furkan Han şahsı aşağı indirmeye çalışırken, Samet Kemal B. ayağının altındaki briketleri ayağıyla iterek ağaçta  asılı kaldı. Bunun üzerine Furkan Han hemen şahsı kucaklayarak nefes alabilmesi için yukarı doğru kaldırdı. Ardından tek eliyle şahsı tutan Furkan Han diğer eliyle de Samet Kemal B.’nin boynuna bağladığı urganı çıkartılarak parktaki çimenlik alana yatırıldı.Olay yerine gelen 112 Acil Yardım ekipleri kurtarılan genci ambulans ile Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine kaldırdı. 

“Kucaklayarak ipi boynundan çözdüm”
Samet Kemal B.’yi ipten son anda kurtaran 16 yaşındaki Furkan Han yaşadığı olayı anlatarak, “Ben kucakladım, ipi boynundan çıkardım. İlk önce, ‘Sen ne yapıyorsun’ dedim. Kendini asacaktı, ipi bağlıyordu. ‘Kendini asma, ne yapıyorsun sen’ demeye kalmadı hemen kenara geçtim ambulansı aradım. O anda briketleri attı,kendini bıraktı, kucakladım ambulans ilerdeydi. Zar zor ipi boynundan çözdüm zaten buraya attım ambulans geldi. Hemen aldılar götürüler” dedi.
Hastanede tedavi altına alınan Samet Kemal B.’nin durumunun iyi olduğu öğrenilirken olayla ilgili emniyet ekipleri soruşturma başlattı.