Bugün, 20 Ekim 2021 Çarşamba
Aksaray nöbetçi eczaneleri

Aksaray'da polisten kaçan şüpheli ortalığı birbirine kattı!

Aksaray'da polisten kaçan şüpheli ortalığı birbirine kattı!

Olay, Aksaray E-90 Karayolu otogar ışıklı kavşakta yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Adana’dan Aksaray istikametine seyreden 06 FA 7599 plakalı otomobilin sürücüsü ket girişinde hız uygulaması yapan polis ekiplerinin radarına girdi. Yüksek hızla radara giren sürücü birkaç kilometre sonra uygulama noktasında polisin dur ihtarına uymadı. Hızla uygulama noktasından geçen sürücü E-90 karayoluna girerek şehir merkezi istikametine kaçtı. Polis ekipleri ise kaçan sürücünün peşine düştü. Yaşanan kovalamacada kaçan sürücü polis ekiplerinin aracına çarptı. Buna rağmen kaçmaya devam eden sürücü, yaklaşık 2 kilometre sonra trafiğin yoğunluğu nedeniyle yavaşladı. Bu sırada kaçan sürücünün sağındaki tır sürücüsüne megafon marifeti ile anons yapan polis memuru tır şoförüne aracın önünü kesmesini söyledi. Tır sürücüsü hemen aracın önünü keserken sürücüsü aracıyla birlikte kıskıvrak yakalandı. 
Tır sürücüsünün önünü kesmesi ve polis aracının da arkadan yolu kesmesiyle kaçacak yeri olmayan sürücü bu kez de kendini araca kilitledi. Aracın kapılarını kilitleyerek aşağıya inmeyen sürücü polis ekiplerine zor anlar yaşattı. Polis ekipleri sürücünün tekrar kaçma olasılığına karşı aracın sol ön ve arka lastiklerinin havasını boşalttı. Ardından polis ve sürücü arasında uzun bir iletişim başladı. Polisin uzun uğraşlarına rağmen 1 saat boyunca araçtan inmeyen sürücü, Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineye geçen polis ekipleri tarafından cam kırılma kararı alındı. Eline çekiç alan polis memuru elindeki çekici sürücüye göstererek, “Beyefendi, kapıyı açmazsanız camı kıracağız, kapıları açın” uyarısında bulundu. Buna da aldırış etmeyen sürücü polis memurunun çekici tam cama vuracağı anda kapıyı açtı.
Araçtan indirilen sürücü her hangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için apar topar yere yatırılarak elleri ters kelepçe yapılırken, cüzdanından kimliğine ulaşılan sürücünün Feyzullah D. (45) olduğu belirlendi. Yere yatırıldığı sırada basın mensuplarının “Neden kaçtınız?” sorusunu yanıtlayan sürücü ilginç bir cevapla, “Güvenli değildi” dedi. Kelepçelenen sürücü ayağa kaldırılarak polis otosuna götürüldüğü anda araçta parasının olduğunu belirtmesi üzerine tekrar aracına getirilerek torpidoda zarf içinde bulunan parası polis memurunca alınarak cebine konuldu. Sürücü daha sonra polis otosuna bindirilerek İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.
Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından sağlık kontrolü için ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine götürülen sürücü burada muayeneden geçirildi. Polis kontrolünde girdiği muayenede sürücünün şizofren hastası olduğu ortaya çıktı. Kayıtlı işlem ve raporları incelenen sürücünün şizofren hastası raporunun olduğu da belirlenirken tekrar emniyete getirilen sürücü araç kontrolünün ve tüm sorgulamalarının ardından olumsuzluğu olmadığı için serbest bırakıldı. Sürücüye radar ve polise görevini yaptırmamaktan ceza işlemi uygulanırken, sürücünün dünyadaki tüm ülkelerde geçerliliği olan İsviçre ehliyeti olduğu tespit edildi.